Burmistrz rozmawiał o przystankach przy zakopiance

Burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder poinformował, że rozmawiał z dyrektorem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie na temat przygotowanego przez gminę projektu przystanków przy Zakopiance w Chabówce.

- Dyrektor zadeklarował, że GDDKiA przyjmie przygotowaną przez gminę koncepcję i poczyni starania aby zrealizować zaproponowane rozwiązanie - przekazał Świder. - Drugim ważnym tematem było wsparcie ze strony GDDKiA w sprawie poparcia wniosku gminy dla budowy mostu na rzece Rabie w kierunku Skansenu w Chabówce. Dysponujemy projektem i wszystkimi pozwoleniami dlatego chcemy złożyć wniosek o finansowanie tej inwestycji ze środków rządowych - dodaje.

Przypomnijmy, iż sprawa ciągnie się od lat. Pod koniec 2019 roku burmistrz Leszek Świder zapowiedział, że wrócą przystanki przy zakopiance w Chabówce. Zostały one zlikwidowane po wybudowaniu drogi S7. Minęło już pięć lat i przystanków nie ma.

Pod koniec 2019 roku samorząd Rabki-Zdroju doszedł do porozumienia z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie przywrócenia przystanków przy zakopiance w Chabówce. Wcześniej znajdowały się one na wiadukcie na torami kolejowymi, ale zniknęły pod wybudowaniu trasy S7. Zgodnie z obietnicami miały wrócić, ale w nowe miejsce - na os. Możdżeniówka, pod "Patelnie".

mr/