Kiedy powstanie przejście dla pieszych koło stacji U Żura? "Ludzie przechodzą na chybił-trafił"

CHABÓWKA. Żeby dostać się z parkingu samochodowego na teren stacji narciarskiej U Żura, trzeba przejść przez ruchliwą drogę wojewódzką. Ale nie ma tu ani przejścia dla pieszych, ani pasów. O ich wymalowanie zaapelowała na sesji radna Dorota Majerczyk.

- Apeluję, żeby zwrócić do województwa o namalowanie chociażby tam pasów - mówiła radna na sesji Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju. - W okresie ferii obserwuje się tam naprawdę duży ruch i ludzie przechodzą przez drogę na chybił-trafił, jak kto może, z dzieciakami. O wypadek naprawdę nietrudno. Apelujemy o to któryś raz i nie wiem czy województwo jakiś opór stawia, jaki jest problem - pytała.

- Jest bardzo ładne, przygotowane przez nas rozwiązanie drogowe, łącznie z tym przejściem, chodnikiem i pasem prawoskrętu, żeby do tego pana, na parking można było zjechać. Natomiast, póki co, kolej powiedziała, że dopóki nie dokończą tego rozwiązania od strony straży w Chabówce do drogi, do tego momentu niestety nie będziemy mieli zgody z ich strony. Mam nadzieję, że skończą lada moment, bo drogę wykonali, mają jeszcze tę część utwardzić. Mam nadzieję, że szybko to zrobią - dodał.

mr/