Radni nie chcą, żeby filmowano ich podczas obrad Rady Miejskiej

RABKA-ZDRÓJ: Rada Miejska nie przyjęła oferty telewizji TVP Podhale, która zaproponowała, że będzie filmować i emitować w internecie obrady radnych. Radni obawiają się manipulacji i złośliwości ze strony internautów.

O propozycji poinformowała na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej przewodnicząca Maria Górnicka-Orzeł. - Myśmy się kiedyś na to napalili, tak samo jak inne gminy - przypomniała. - Ale teraz gminy się wycofują, bo pojawili się ludzie, którzy wykorzystuję te nagrania, tworzą ośmieszające filmiki, pojawiają się złośliwe komentarze. I teraz przynosi to więcej szkody niż pożytku.

- Ja jestem przeciwna - powiedziała burmistrz Ewa Przybyło. - Kto chce zobaczyć sesję, może na nią przyjść. Jeśli już mamy transmitować, to najlepiej, żeby to była transmisja radiowa. Filmowanie sesji może dawać powód, żeby ludzie, którzy się tym bawią, wykorzystywali to przeciwko nam.

Przewodnicząca Górnicka-Orzeł dodała, że zbliża się czas kampanii wyborczej i takie działania mogą się nasilać. - A internauci pozostają bezkarni, procesy trwają długo i w międzyczasie mogą kogoś zniszczyć.

Po krótkiej dyskusji radni zdecydowali, że nie przyjmą oferty i sesje nie będą transmitowane.

(mr)