Burmistrz Ewa Przybyło o kortach, terminie zakończenia rewitalizacji parku i kosztach inwestycji

Ewa Przybyło, burmistrz Rabki-Zdroju, w towarzystwie zastępcy, urzędników, radnych oraz wykonawców i inspektorów nadzoru dokonała dziś pierwszego odbioru technicznego Parku Zdrojowego, którego rewitalizacja ma zakończyć się jeszcze przed nadejściem zimy.

- Generalnie jesteśmy zadowoleni z inwestycji. Jest to największa inwestycja w Rabce od wielu lat. Jakość prac budowlanych jest bardzo dobra. Oczywiście znaleźliśmy parę miejsc, w których trzeba coś poprawić, chodzi np. o nasadzenie roślin czy zabezpieczenie niebezpiecznych zakrętów barierkami ochronnymi, ale są to tylko detale, które należy poprawić, bezkosztowo, w ramach istniejącego kontraktu - powiedziała po spotkaniu w parku burmistrz Ewa Przybyło.

Gorce24: Jaki jest aktualny termin zakończenia rewitalizacji parku?

Ewa Przybyło: - Ja sama przedłużyłam firmie termin do 10 grudnia, dlatego że chciałabym w sposób właściwy, bez presji ubiegającego czasu, rozliczyć ten projekt. Wiąże nas umowa do 10 grudnia, a z Instytucją Wdrażającą, czyli ze środkami unijnymi, musimy rozliczyć się do końca stycznia. Mamy więc jeszcze bardzo dużo czasu, nie chciałabym w pośpiechu odbierać tej budowy po to, żeby potem wracać do niej. Zamysł jest taki, żeby inwestycję porządnie przejrzeć przed odbiorem i wpisać wszystkie uwagi i zastrzeżenia, co do dalszych prac.

Co z regulaminem parku?

E.P.: - Regulamin jest opracowany, pojawi się na tablicach przy każdym wejściu do parku, jeszcze przed terminem zakończenia inwestycji, czyli 10 grudnia. W tym regulaminie nowością będzie tylko zakaz gokartów tam, gdzie spacerujemy - gokarty mają znaleźć się w miasteczku komunikacyjnym.

Czy znany jest już ostateczny koszt rewitalizacji Parku Zdrojowego?

E.P.: - Blisko 10 milionów złotych. Przy czym 6 milionów z Unii Europejskiej, niecałe 4 miliony złotych udziału gminy Rabka-Zdrój.

Co z kortami tenisowymi? Przypomnę, że środowisko rabczańskich tenisistów podnosiło oskarżenia, że korty zostały nieprofesjonalnie wykonane.

E.P.: - Według mnie korty wykonane są dobrze. Na pewno, gdyby to miały być korty profesjonalne, do meczy na przykład pani Radwańskiej, należałoby je wykonać dużo lepiej, dużo większe i z odpowiednimi zapleczami dla graczy tego typu. Natomiast nasze rabczańskie korty, to korty rekreacyjne i do pełnienia takiej funkcji są bardzo dobrze wykonane. Zostały zabezpieczone na zimę, dzierżawca przejmuje je po10 grudnia i myślę, że przyszłoroczny sezon otworzymy już ku zadowoleniu tenisistów.

(mr)