W niedzielę 18 maja 2014 Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie oddział terenowy w Nowym Targu przy współpracy z Parafią Św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju organizuje cykliczną akcję krwiodawstwa. Krew będzie można oddać w godzinach od 9:00 do 14:30 w parafialnych salkach katechetycznych przy ul. Orkana.
Jak oddać krew? Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi powinien być zdrowy, wypoczęty, wyspany oraz po spożyciu lekkostrawnego i niskokalorycznego posiłku i wypiciu około 1,5 litra płynów w ciąg 24 godzin przed oddaniem krwi. Zgłaszający się do oddania krwi powinien posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i numer PESEL: dowód osobisty, legitymację studencką, paszport, prawo jazdy, dawca wielokrotny - również legitymację Honorowego Dawcy Krwi.
Źródło: materiały prasowe