Atest Instytutu Mechanizacji, Budownictwa i Górnictwa Skalnego dla mszańskiej szkoły

Zespół Szkół Techniczno-Informatyczych w Mszanie Dolnej jest jedyną techniczną szkołą w Polsce, która posiada atest Instytutu Mechanizacji, Budownictwa i Górnictwa Skalnego oraz firmy HUMANEO współpracującej ze szkołą przy organizacji szkoleń zawodowych. Atest umożliwia szkolenia uczniów jako monterów rusztowań budowlano-montażowych metalowych.

Od niedawna podróżujący busami parkującymi na placu obok ZSTI są świadkami niecodziennych sytuacji - grupa uczniów buduje rusztowanie, grupa uczniów na rusztowaniu na znacznej wysokości myje okna. A wszystko to jest możliwe dzięki nowemu cyklowi szkoleń, które odbywają się w ramach projektu systemowego „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”. Kurs monterów rusztowań trwa 80 godzin i jest przeznaczony dla uczniów pełnoletnich uczących się w dowolnym kierunku kształcenia w ZSTI. W tej chwili zajęcia rozpoczęło 30 budowlańców i elektryków.

Atest Instytutu Mechanizacji, Budownictwa i Górnictwa Skalnego jest ogromnym wyróżnieniem dla szkoły i świadczy o jej prestiżu wśród szkół technicznych nie tylko w Małopolsce, ale i w skali całego kraju. Na taką pozycję szkoła zasłużyła sobie m.in. dbałością o infrastrukturę. Na terenie placówki znajduje się poligon, w ubiegłym roku zakupiono dwa typy rusztowań (rurowo-złączkowych i stojakowych) właśnie z myślą o uczestnikach kursu dla monterów rusztowań. Niezbędny był także zakup indywidualnego wyposażenia dla każdego kursanta, czyli kamizelek, uprzęży zabezpieczających, kasków i pasów monterskich.

Materiał szkoły / Opracował (mr)