Rabczańskie Wieści Pozarządowe - będzie gazeta o organizacjach pozarządowych i społeczeństwie obywatelskim

Rabczańskie Wieści Pozarządowe (RWP) to nowa gazeta elektroniczna o organizacjach pozarządowych i społeczeństwie obywatelskim z terenu gminy Rabka-Zdrój. Pierwszy numer ukaże się w styczniu 2012 r.

W RWP będą publikowane relacje z wydarzeń, zaproszenia na szkolenia, warsztaty. W gazecie będą działy m.in. Wsparcie NGO, zostaną w nim opublikowane informacje o bezpłatnych publikacjach, prenumeratach, ciekawych stronach internetowych, które wesprą działania społeczne. Drugim ważnym działem będzie Baza NGO w ,której zostaną opublikowane gminne organizacje wraz z kontaktem do nich. RWP będzie wspierać wolontariat na terenie gminy przez publikacje i informacje w dziale Wolontariat.

Ważnym elementem działań będzie badanie stanu III sektora w gminie Rabka-Zdrój w październiku i listopadzie 2012, dzięki niemu poznamy kondycję gminnych organizacji i będziemy mogli dostosować nasze działania do ich potrzeb. Badanie będzie organizowane corocznie.

Bardzo serdecznie zapraszam wszystkie organizacje pozarządowe i mieszkańców do przesyłania swoich pomysłów, działań i informacji na adres redakcji rwp@onet.pl. Zapraszam również na podstronę RWP www.fordza.cba.pl/rwp.

Mateusz Wójtowicz, redaktor naczelny