Dziupla z kradzionymi samochodami odkryta przez policję w Mszanie Dolnej

Policjanci z Mszany Dolnej wspólnie z policjantami z Limanowej zatrzymali trzy osoby podejrzewane o handel kradzionymi samochodami i częściami pochodzącymi z samochodów skradzionych we Włoszech lub w okolicach Krakowa. Zatrzymani to 26 i 32-letni mieszkańcy Mszany Dolnej i 29-letni mieszkaniec Lubnia.

- Policjanci wpadli na ślad grupy po sprawdzeniu numeru karoserii samochodu , który został kupiony w innym województwie. Powołano wtedy biegłego z biegłego z zakresu mechanoskopii, któremu udało się odczytać usunięty numer. Wtedy to, po sprawdzeniu w bazie utraconych pojazdów okazało się że karoseria pochodzi z ukradzionego w sierpniu 2010 roku w Krakowie samochodu - informuje Małopolska Komenda Policji. - Ustalono także osobę, która karoserię sprzedała. Kilka dni temu policjanci przeszukali jedną z posesji w Mszanie Dolnej, skąd pochodziła ta karoseria. Podczas przeszukania znaleźli trzy samochody skradzione sierpniu 2011 roku we Włoszech oraz kilkadziesiąt części różnych samochodów, które też przypuszczalnie pochodzą ze skradzionych samochodów. W czasie akcji policjanci trafili także na inną „dziuplę”, gdzie znaleźli kolejne skradzione we Włoszech cztery samochody osobowe.

Policjanci ustalili, że tylko w ostatnim czasie przez ręce podejrzanych przeszło co najmniej dziewięć skradzionych samochodów z Włoch i Krakowa. Trzech mężczyzn usłyszało zarzut paserstwa i zostało objętych dozorem policyjnym zakazem opuszczania kraju i poręczeniem majątkowym po ok . 3-4 tys. zł.

- Trwają ustalenia kolejnych ogniw w łańcuszku grupy zajmującej się kradzieżami i sprzedażą kradzionych samochodów. Policjanci przewidują kolejne zatrzymania - informuje komenda.

Opracował mr/