• Środa, 17 sierpnia 2022
  • Imieniny: Jacka, Anity, Mirona

Zaproszenia

Zagórzańska Msza Święta

Data: 26 czerwca 2022, Niedziela / Ilość wyświetleń: 1096

26 czerwca o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza Święta. Oprawę muzyczną Eucharystii zapewni Kapela Kościelnioki działająca w ramach Stowarzyszenia Miłośników Kultury Góralskiej pod Cyrlom z Olszówki.

Po Mszy św., na placu przed kościołem, na regionalnym kiermaszu będzie można nabyć produkty lokalne: rękodzieło, miody i produkty pszczele, regionalne sery i pierniki ozdobne. Członkowie kapeli wystąpią z krótkim programem artystycznym.
Zachęcamy wszystkich Zagórzan biorących udział w tej Mszy św. do ubrania się w zagórzański strój regionalny i zaprezentowania się w nim podczas wydarzenia. Będzie to forma popularyzacji naszej kultury i tradycji.

Zagórzańskie Msze św. są odprawiane cyklicznie, w każdą ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 14.00 - w okresie od kwietnia do września w zabytkowym kościele w Kasinie Wielkiej, a od października do marca w kościele parafialnym w Lubomierzu. Udział w wydarzeniu jest również okazją do podziwiania pięknych wnętrz zabytkowych świątyni.

Zapraszamy do udziału w tych Mszach św. wszystkich Zagórzan, gości i turystów odwiedzających Zagórzańskie Dziedziny!

Kreatorzy Zagórzańskich Dziedzin