• Gorczański Portal Informacyjny
  • Czwartek, 20 czerwca 2024
  • Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny
Reklama
Zaproszenia
Data: 19 listopada 2023, Niedziela / Ilość wyświetleń: 1100

Koncert Kapeli Hanki Wójciak

Fundacja Kinematograf zaprasza na koncert Kapeli Hanki Wójciak ZOBACZYĆ MUZYKĘ, który odbędzie się 19 listopada 2023 r. o godz. 17.00 w Teatrze Lalek „Rabcio” w Rabce-Zdroju (ul Orkana 3c). Będzie to szczególne wydarzenie – koncert dostępny, czyli uwzględniający różne możliwości i potrzeby uczestniczenia w takim wydarzeniu.

KAPELA Hanki Wójciak to polski zespół trip-folkowy. Tworzy i gra muzykę z pogranicza ethno, world music i piosenki autorskiej. Został założony w Krakowie, w 2010 roku przez Hankę Wójciak – góralkę z Zakopanego, wokalistkę i pieśniarkę, współautorkę muzyki oraz autorkę tekstów. Kapela wystąpi kolejny raz w naszym mieście.

Koncert będzie wydarzeniem dla wszystkich. Mamy nadzieję, że stanie się wspólną przestrzenią przeżycia osób, które łączy pragnienie uczestniczenia w życiu kulturalnym. Będzie okazją do poznania różnorodności sposobów odbioru muzyki i płynącego stąd bogactwa form przekazu. Chcemy by koncert stał się zachętą do dyskusji ze stereotypami.

Zobaczyć muzykę - zobaczyć koncert można na wiele sposobów. Osoby niewidome lub słabowidzące będą mogły „zobaczyć” dzięki audiodeskrypcji. Lektorka na żywo opowie o tym, w co ubrani są artyści i co dzieje się na scenie. Usłyszą to tylko ci, którzy będą korzystać z tego dostosowania – przez słuchawki.

Zobaczyć muzykę będą mogli głusi. Koncert będzie wykonany w dwóch językach polskich: w języku polskim fonicznym – śpiewany oraz w polskim języku migowym - interpretowany przez tłumaczy głuchych i słyszących.

Ponad to wyświetlane będą napisy z tekstami piosenek i opisem charakteru muzyki (czyli napisy dla niesłyszących). Z napisów korzystają nie tylko osoby niesłyszące lub słabosłyszące, ale także seniorzy i widzowie, którzy lepiej odbierają treść w formie tekstu.

Na koncert będą mogli przybyć także widzowie z trudnościami w poruszaniu się, ponieważ budynek Teatru Lalek „Rabcio” jest dostępny architektonicznie. Przed budynkiem jest parking, droga na widownię jest szeroka i bez stopni, jest także dostosowana toaleta. Nasi wolontariusze będą pomagać w zajęciu odpowiednich miejsc, udzielą informacji i będą służyć pomocą winnych potrzebach uczestników.

Osobom, które mają trudności w dotarciu do teatru i powrocie do domu (na terenie powiatu nowotarskiego), możemy zapewnić transport, po zgłoszeniu takiej potrzeby do 18 listopada do godziny 15.00.

Zapraszamy do kontaktu!

Bilety:

cena regularna 50 zł
cena ulgowa 15 zł – osoby z niepełnosprawnością

Rezerwacje, informacje, zgłoszenie potrzeb transportu lub innych – Fundacja Kinematograf: tel./SMS 609 10 77 88 lub email a.czapnik@fundacjakinematograf.pl

Wszystkie informacje dostępne są na stronie: fundacjakinematograf.pl

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Patronat medialny Radio Kraków
Reklama
Zobacz także

XV edycja akcji Odkryj Beskid Wyspowy

Niedziela, 8 września 2024 08:00

Koncert Eleni w rabczańskim Amfiteatrze

Niedziela, 4 sierpnia 2024 19:00

Zagórzańska Msza św.

Niedziela, 30 czerwca 2024 14:00

Czerwiec Dzieciom w gminie Raba Wyżna

Niedziela, 30 czerwca 2024 10:00
Reklama