• Gorczański Portal Informacyjny
  • Niedziela, 14 lipca 2024
  • Imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury
Reklama
Zaproszenia
Data: 9 grudnia 2023, Sobota / Ilość wyświetleń: 1040

Teatralna i poetycka podróż z Anną Seniuk

Fundacja Kinematograf zaprasza na spektakl Anny Seniuk "KSIĘGA ZIÓŁ" wg. Sandora Maraia /i nie tylko..../, który odbędzie się 9 grudnia 2023 o godz. 17.00 w Teatrze Lalek „Rabcio” (ul. Orkana 3c Rabka-Zdrój).

Spektakl powstał z inicjatywy Anny Seniuk i jest w pełni autorską wypowiedzią sceniczną – swoistą wiwisekcją własnej drogi artystycznej i doświadczeń życiowych. Aktorka zabiera publiczność w teatralną i poetycką podróż, prowadząc ją z właściwą sobie inteligencją, dowcipem i wdziękiem. W spektaklu, obok fragmentów z Księgi ziół Sándora Máraiego, pojawiają się wiersze Zbigniewa Herberta, Małgorzaty Hillar, Ludmiły Marjańskiej, Tadeusza Różewicza, Wisławy Szymborskiej, Anny Świrszczyńskiej i ks. Jana Twardowskiego, które dopełniają tematycznie wątki poruszane przez wykonawczynię. Miłość, zdrowie, spokój, teatr, dobre życie – *gdzie szukać odpowiedzi na tak ważkie tematy?*

Anna Seniuk jest aktorką filmową, teatralną i telewizyjną. Na co dzień związana z Teatrem Narodowym w Warszawie. Profesorka Akademii Teatralnej w Warszawie. Współpracowała z Kazimierzem Dejmkiem i Jerzym Jarockim. Uhonorowana m.in.: tytułem Mistrz Mowy Polskiej, Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Nagrodą im. Ireny Solskiej za wybitne osiągnięcia aktorskie. Odznaczona została Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Złotym Medalem Zasłużony Kulturze „Gloria Artis”.

Spektakl będzie z usługami dostępności: audiodeskrypcją i tłumaczeniem na polski język migowy. Budynek teatru jest dostępny architektonicznie. Można wejść do niego i poruszać się w nim bez pokonania schodów.

Osobom, które mają trudności w dotarciu na spektakl i powrocie do domu (na terenie powiatu nowotarskiego), możemy zapewnić transport, po zgłoszeniu takiej potrzeby do 8 grudnia do godziny 15.00.

Bilety: cena regularna 50 zł; cena ulgowa 15 zł – osoby z niepełnosprawnością

Rezerwacje, bilety, zgłoszenie potrzeb transportu i wszelkie informacje, można uzyskać: tel./SMS 609 10 77 88 lub email a.czapnik@fundacjakinematograf.pl

Organizator: Fundacja Kinematograf

Wsparcie promocyjne Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Rabce-Zdroju.

Wydarzenie współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Rabka-Zdrój.
Reklama
Zobacz także

XV edycja akcji Odkryj Beskid Wyspowy

Niedziela, 8 września 2024 08:00

Koncerty Krakowskiej Orkiestry Salonowej

Piątek, 9 sierpnia 2024 16:15

Koncert Eleni w rabczańskim Amfiteatrze

Niedziela, 4 sierpnia 2024 19:00

Leśny Fest

Niedziela, 21 lipca 2024 20:00
Reklama