• Gorczański Portal Informacyjny
  • Wtorek, 23 kwietnia 2024
  • Imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta
Reklama
Zaproszenia
Data: 13 lutego 2024, Wtorek / Ilość wyświetleń: 577

"KOS" dostępny seans w Kinie Śnieżka

Fundacja Kinematograf i Kino Śnieżka zapraszają na specjalny pokaz filmu „KOS” 13 lutego o godz. 17.30.

Film jest dostępny dla szerokiej publiczności, także dla osób, które korzystają z dodatkowych usług. Osoby niewidome i słabowidzące będą mogły skorzystać z AUDIODESKRYPCJI (przez słuchawki). Dla osób z dysfunkcją słuchu, będą wyświetlone NAPISY DLA NIESŁYSZĄCYCH. W kasie i na sali są PĘTLE INDUKCYJNE. Budynek jest dostępny architektonicznie, można wjechać POCHYLNIĄ na salę kinową, albo skorzystać z platformy, z pomocą pracownika kina.

Wiosna 1794 roku, w Polsce wrze. Do kraju wraca generał Tadeusz "Kos" Kościuszko (Jacek Braciak), który planuje wzniecić powstanie przeciwko Rosjanom, mobilizując do tego polską szlachtę i chłopów. Towarzyszy mu wierny przyjaciel i były niewolnik, Domingo (Jason Mitchell). Tropem Kościuszki wraz z listem gończym podąża bezlitosny rosyjski rotmistrz, Dunin (Robert Więckiewicz), który za wszelką cenę chce schwytać generała, zanim ten wywoła narodową rebelię.

Aneta Hickinbotham, producentka „Kosa” powiedziała: „...to film z historią w tle. Opowiada o tym, co w Polsce działo się pod koniec XVIII wieku; sporo w nim faktów dotyczących Kościuszki, ale wszystko to jest wplecione w inną opowieść. Mimo że ten film osadzony jest w polskich realiach, to dotyka wielu ważnych, uniwersalnych kwestii. Poruszony w nim został temat pańszczyzny i niewolnictwa. Traktuje on o podziałach społecznych, o równości i wolności.”

Seans jest dla wszystkich widzów - bilety sprzedaje kino na stałych zasadach.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem TEL/SMS 609 10 77 88.
Reklama
Zobacz także

Archidiecezjalny Dzień Dziecka w Rabce-Zdroju

Sobota, 8 czerwca 2024 15:23

Droga Światła w Mszanie Dolnej

Piątek, 17 maja 2024 15:00

Majówka 2024 w Rabce-Zdroju

Niedziela, 5 maja 2024 16:03

Folkowa Majówka w Amfiteatrze

Niedziela, 5 maja 2024 15:30
Reklama