• Gorczański Portal Informacyjny
  • Piątek, 14 czerwca 2024
  • Imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana
Reklama
Zaproszenia
Data: 28 maja 2024, Wtorek / Ilość wyświetleń: 387

GDZIE ŚPIEWAJĄ RAKI - rozmowa o książce w MIĘDZY SŁOWAMI - RABKA

FUNDACJA KINEMATOGRAF zaprasza na rozmowę o książce w cyklu MIĘDZY SŁOWAMI – RABKA. Spotkanie odbędzie się 28 maja 2024 o godz. 17.30, w księgarni MIĘDZY SŁOWAMI, ul. Orkana 37. Tematem dyskusji będzie książka „Gdzie śpiewają raki” Delii Owens.

To debiutancka powieść amerykańskiej pisarki i zoolożki, która znalazła się na liście bestsellerów „New York Timesa”. Książka to opowieść o nieakceptowanej przez społeczeństwo kobiecie, której matką była natura. Jest wyjątkowym połączeniem poruszającej historii o miłości, samotności i odrzuceniu z wątkiem tajemniczego morderstwa. Autorka przypomina, że dzieciństwo nas kształtuje definitywnie i że wszyscy bez wyjątku podlegamy wspaniałym, lecz nieokiełznanym sekretnym siłom natury.

Pogłoski o Dziewczynie z Bagien latami krążyły po Barkley Cove, sennym miasteczku u wybrzeży Karoliny Północnej. Dlatego pod koniec 1969 roku, gdy na mokradłach znaleziono ciało przystojnego Chase’a Andrewsa, miejscowi zwrócili się przeciwko Kyi Clark, zwanej Dziewczyną z Bagien.

Lecz Kya nie jest taka, jak o niej szepczą. Wrażliwa i inteligentna, zdołała sama przetrwać wiele lat na bagnach, które nazywa domem, choć jej ciało tęskniło za dotykiem i miłością. Przyjaźni szukała u mew, a wiedzę czerpała z natury. Kiedy dzikie piękno dziewczyny intryguje dwóch młodych mężczyzn z miasteczka, Kya otwiera się na nowe doznania — i dzieją się rzeczy niewyobrażalne.

Filmowa wersja książki jest dostępna na Netflix.

Zapraszamy tych, co znają i nie znają. Rozmawiamy sobie w kameralnej atmosferze, przy filiżance herbaty, kawy i drobnych słodkościach.

Wstęp wolny.

Prowadzenie: Anna Czapnik-Wójcik i Katarzyna Salczyńska.
Reklama
Zobacz także

XV edycja akcji Odkryj Beskid Wyspowy

Niedziela, 8 września 2024 08:00

Koncert Eleni w rabczańskim Amfiteatrze

Niedziela, 4 sierpnia 2024 19:00

Czerwiec Dzieciom w gminie Raba Wyżna

Niedziela, 30 czerwca 2024 10:00

Rozmowa o książce

Wtorek, 25 czerwca 2024 16:00

Zebranie członków KS Wierchy Rabka-Zdrój

Piątek, 21 czerwca 2024 17:00
Zaproszenia
Zdjęcia

Koncert Szkoły Muzycznej

Piątek, 14 czerwca 2024

X edycja konkursu "Pięknego Czytania"

Czwartek, 13 czerwca 2024

Archidiecezjalny Dzień Dziecka w Rabce-Zdroju

Poniedziałek, 10 czerwca 2024
Ogłoszenia
Reklama