• Piątek, 22 marca 2019
  • Imieniny: Katarzyny, Bogusława, Kazimierza

Informacje

Ukryte mechanizmy władzy - wykład doktora Jarosława Flisa (zdjęcia)

Data: 7 kwietnia 2018, Sobota / Ilość wyświetleń: 1668

RABKA-ZDRÓJ: Komentator polityczny dr Jarosław Flis z Instytutu Dziennikarstwa Mediów i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, był kolejnym gościem cyklu "Światopoglądy".

Na zaproszenie Stowarzyszenia Kulturowy Gościniec dr Flis opowiedział, podczas spotkania w galerii "Pod Aniołem", czym jest władza i jakie są jej mechanizmy. Blisko dwugodzinny wykład został ciepło przyjęty przez słuchaczy, którzy chętnie wchodzili w dyskusję z gościem i mieli wiele pytań związanych z tematem wykładu.

Było to kolejne spotkanie z cyklu "Światopoglądy" w ramach którego do Rabki-Zdroju przyjeżdżają specjaliści z wielu dziedzin, dzieląc się swoją wiedzą i poglądami na różne tematy. Rabczańska publiczność miała już m.in. okazję posłuchać prof. dr hab. Bogdana de Barbaro, który opowiadał o tym, co to jest normalne życie, a o chaosie i kosmosie dr hab. Jerzy Grębosz.

Obecnych na spotkaniu i gościa przywitał prezes stowarzyszenie Jan Ceklarz.

(mr)

Galeria zdjęć

Komentarze

Konrad Górski
09.04.2018 15:55
IP: 37.47.79.160

Zdjęcie Siódme od góry czy od dołu czyli środkowe jest w treści fotki wywrotowe: "Cwaniacy żyją lepiej niż frajerzy. Społeczeństwa frajerów żyją lepiej niż społeczeństwa cwaniaków." Jest to przepis na samospełniającą się przepowiednię. W istocie bowiem cwaniacy jako znacząca grupa (np. partia, komitet wyborczy) muszą przekonać frajerów aby na nich zagłosowali a potem to już leci z góry - cwaniacy rzeczywiście żyją lepiej i w doopie mają mądrość z drugiej części cytatu dot. ogółu. Czy ten mechanizm sprawdza się jako zastosowany z powodzeniem w skali mikro (np. w Rabce - Zdroju) i makro (np. w Polsce) to już pozostawiam ocenie czytającego? Jeśli wymusza się na "frajerach" w gminie, nawet od swoich wyborców, segregację śmieci z pakowaniem do foliowych worków, które "rozłażą" się w oczach z odbiorem nie co 0.5 miesiąca a co 1.5 miesiąca przy opłacie wyższej. Prawdziwość cytatu można jeszcze prześledzić na dość charakterystycznym przykładzie kiedy to jakiś naród uważa się za wybrany i szuka frajerów z innego narodu aby go podbić i ssać (dzisiaj robi się to elegancko bo ekonomicznie bez fizycznej eksterminacji, która wywoływała opór). P.S. Na spotkaniu nie byłem więc nie znam omawiania i komentowania przez dra Flisa.

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 1 i 4: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »