Informacje

Wawel zrównany z ziemią (zdjęcia)

Sobota, 27 maja 2017 18:26

RABKA-ZDRÓJ: Nie ma już śladu po rabczańskiej willi Wawel stojącej do niedawna przy ulicy Jana Pawła II. Willa wybudowana w drugiej połowie XIX wieku była jedną z najbardziej rozpoznawalnych, obok willi Gwiazda, którą też w najbliższych miesiącach czeka rozbiórka, ale też i odbudowa.

Absolwenci zdobywają dodatkowe kwalifikacje

Sobota, 27 maja 2017 18:20

Ponad setka absolwentów z trzech powiatów zdobywa w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej dodatkowe kwalifikacje, które mają im umożliwić lepszy start na rynku pracy. Liderem projektu jest sądeckie stowarzyszenie Humaneo zajmujące się organizowaniem szkoleń i egzaminów zawodowych w standardach europejskich, z którym szkoła współpracuje już od wielu lat.

Spektakl o śmierci dla polonistów (zdjęcia)

Piątek, 26 maja 2017 19:53

RABKA-ZDRÓJ: To był mroczny spektakl o śmierci, z którego najwięcej wynieśli ci, którzy pamiętali dobrze lekcje języka polskiego poświęcone literaturze średniowiecznej. W piątkowy wieczór, w ramach konferencji "Rabka w literaturze, literaci w Rabce", w sali teatru "Rabcio" odbył się spektakl teatru „Mumerus” - Stół z powyłamywanymi nogami, z którego część widzów wyszła zadowolona, a część nie.

O Rabce w literaturze i literatach w Rabce (zdjęcia)

Piątek, 26 maja 2017 16:48

Celem konferencji naukowej rozpoczętej przed południem w "Parkowym dworku" przy ul. Orkana jest ukazanie nieznanych lub znanych bardzo słabo, przedwojennych związków literatów z Rabką-Zdrojem oraz pokazanie wpływu miasta na twórczość znanych pisarzy i poetów. Ci, jak się okazuje, chętnie wybierali kiedyś Rabkę-Zdrój na miejsce, w którym wypoczywali i tworzyli.

10-lecie zespołu regionalnego Rabianie (zdjęcia)

Piątek, 26 maja 2017 14:54

Zespół z Raby Niżnej obchodził swój mały jubileusz. W tym roku minęło dokładnie 10 lat od kiedy poznają i kultywują tradycje zagórzańskie.

Biegaczki narciarskie nagrodzone za osiągnięcia sportowe (zdjęcia)

Piątek, 26 maja 2017 13:57

Bolesław Żaba, wójt gminy Mszana Dolna, nagrodził cztery biegaczki narciarskie za wysokie wyniki sportowe osiągnięte w ciągu roku 2016. Podczas sesji Rady Gminy Mszana Dolna wyróżnienia odebrały osobiście Klaudia Kołodziej z Łętowego i Weronika Kaleta z Kasiny Wielkiej.

Ultra-majówka w Małopolsce

Piątek, 26 maja 2017 10:19

W weekend można było przebiec przez 10 małopolskich gmin, tereny aż 4 nadleśnictw i Gorczański Park Narodowy.

Jubileuszowa spartakiada

Czwartek, 25 maja 2017 18:59

RABKA-ZDRÓJ: Od 6 do 20 czerwca odbędą się po raz piętnasty zmagania małych i dużych sportowców przewlekle chorych, niepełnosprawnych umysłowo i fizycznie, czyli Spartakiada Integracyjna Dzieci i Młodzieży.

Obradują rabczańscy radni

Czwartek, 25 maja 2017 18:56

Na środę 31 maja na godz. 9.00 przewodnicząca Maria Górnicka-Orzeł zwołała XXXII sesję Rady Miejskiej w Rabce – Zdroju.

Gminne eliminacje Szkolnej Ligi Rugby Tag (zdjęcia)

Czwartek, 25 maja 2017 18:49

Obiekty sportowe przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kasince Małej były miejscem rywalizacji o miano najlepszej drużyny w Szkolnej Lidze Rugby Tag, czyli bezkontaktowej odmiany tej gry. W eliminacjach gminnych wzięło udział 180 uczniów z 7 szkół podstawowych: Kasinka Mała 1, Kasinka Mała 2, Lubień, Łostówka, Łętowe, Lubomierz 2, Mszana Górna 2.

Strona 1 z 713‹ pierwsza | « poprzednia | 1 2 3 4 5 ... | następna » | ostatnia ›