Informacje

XXXVIII sesja Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju

Wtorek, 21 listopada 2017 19:54

Ustalenia wysokości stawek podatku od nieruchomości i od środków transportowych, przystąpienie do projektu „Przyjazny e-urząd – podniesienie jakości usług w zakresie podatków i opłat lokalnych oraz zarządzenia nieruchomościami i przyjęcie regulaminu utrzymania czystości i porządku - to niektóre z punktów sesji Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju, która odbędzie się w środę 29 listopada o godz. 9.00.

Honorowe obywatelstwo dla wojewody

Wtorek, 21 listopada 2017 18:53

Wręczenie Wojewodzie Małopolskiemu Piotrowi Ćwikowi tytułu „Honorowego Obywatela Gminy Mszana Dolna” będzie jednym z punktów XLII zwyczajnej sesję Rady Gminy Mszana Dolna, która odbędzie się 27 listopada o godz. 9:00 w sali obrad Urzędu Gminy Mszana Dolna

Innowacyjne nauczanie XXI wieku, czyli Małopolska Chmura Edukacyjna (zdjęcia)

Wtorek, 21 listopada 2017 16:39

„Powiedz, to zapomnę – Naucz mnie, to zapamiętam – Zaangażuj mnie, to się nauczę” – słowa Benjamina Franklina, idealnie wpasowują się w przedsięwzięcie jakiego od września tego roku podjął się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. inż. Józefa Marka w Mszanie Dolnej.

Recytowali na medal (zdjęcia)

Wtorek, 21 listopada 2017 14:37

Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej zdobyli wysokie miejsca w XVI Powiatowym Konkursie Poezji Patriotycznej w Limanowej.

Zniszczona huśtawka i dziura w boisku - czytelnik interweniuje (zdjęcia)

Wtorek, 21 listopada 2017 12:55

MSZANA DOLNA. Nasz czytelnik, pan Robert, zwrócił się do redakcji, aby za naszym pośrednictwem zgłosić władzom miasta wniosek o naprawę zniszczonej huśtawki i dziury w boisku.

264 wiatraczki dla koleżanek i kolegów (zdjęcia)

Wtorek, 21 listopada 2017 12:32

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum w Spytkowicach włączyli się w akcję I Ogólnopolskiego Dnia Wiatraczka 2017 obchodzonego 21 listopada.

Spotkanie z Mistrzem Świata w iluzji na wesoło

Wtorek, 21 listopada 2017 09:37

W minioną niedzielę Gminny Ośrodek Kultury w Rabie Wyżnej zaprosił mieszkańców gminy na spotkanie z Mistrzem Świata w kategorii Comedy Ilusion oraz jedynym w Polsce biegłym sądowym z zakresu sztuki iluzji. Wydarzenie odbyło się w sali widowiskowej GOK w ramach „Jesiennych weekendów ze sztuką teatralną”.

Strażackie Zaduszki (zdjęcia)

Poniedziałek, 20 listopada 2017 12:35

Strażacy - druhowie z terenu miasta i gminy Mszana Dolna po uroczystym przemarszu pod przewodnictwem komendanta miejsko-gminnego dh. Marka Szczypki, w asyście mszańskiej orkiestry OSP, spotkali się w kościele p.w. św. Michała Archanioła podczas tzw. „Zaduszek  Strażackich”, aby modlić się w intencji zmarłych druhen i druhów.

Zagraniczne doświadczenie zawodowe drogą do kariery w mszańskim Ogrodniku (zdjęcia)

Poniedziałek, 20 listopada 2017 11:36

Już cztery grupy uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Mszany Dolnej wyjechały w tym roku na praktyki zagraniczne. W grudniu rozpocznie się nabór chętnych do ostatniej wiosennej grupy.

Wycieczka do Rabki

Poniedziałek, 20 listopada 2017 08:47

Uczniowie zerówki ze Szkoły Podstawowej w Łętowem udali się do Rabki-Zdroju aby podziwiać piękno jesiennego krajobrazu w rabczańskim parku oraz zwiedzić Muzeum Zbójników i Górali.

Strona 1 z 775‹ pierwsza | « poprzednia | 1 2 3 4 5 ... | następna » | ostatnia ›