Informacje

Zakopianka z Rdzawki do Nowego Targu jednak powstanie? (wizualizacja)

Piątek, 23 czerwca 2017 20:28

Choć budowa nowej zakopianki na odcinku z Lubnia do Chabówki nie osiągnęła jeszcze nawet półmetka, rząd zaczyna poważnie myśleć o budowie dalszego etapu, czyli nowej zakopianki z Rdzawki do Nowego Targu.

Ewa Przybyło: Nie jest mi smutno, że likwiduje się gimnazjum, bo jestem zwolennikiem ośmioklasowej szkoły podstawowej, porządnej szkoły zawodowej i liceum

Piątek, 23 czerwca 2017 20:23

W gminie Rabka-Zdrój oficjalnie zakończył się w piątek rok szkolny 2016/2017 i rozpoczęły się wakacje. Burmistrz Ewa Przybyło wzięła udział w ceremonii zakończenia nauki w Zespole Szkół Podstawowej i Gimnazjum im. Antoniny Zachary-Wnękowej w Ponicach, gdzie spotkała się z nauczycielami, wychowawcami, rodzicami i uczniami.

Koncert Organowy w Muzeum im. Władysława Orkana

Piątek, 23 czerwca 2017 13:54

Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce - Zdroju zaprasza 25 czerwca (niedziela) o godz. 16.00 na koncert organowy słynnego francuskiego organisty Géraud Guillemot.

Szczeniaki szukają domu

Piątek, 23 czerwca 2017 13:52

RABKA-ZDRÓJ: Siedmiotygodniowe szczeniaki "Lulek" i "Lulka" szukają nowego, fajnego domu.

Przejażdżki pociągiem retro

Piątek, 23 czerwca 2017 11:15

Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce zaprasza od 24 czerwca we wszystkie weekendy wakacyjne do 27 sierpnia włącznie (z wyjątkiem 19 i 20-go sierpnia), na przejażdżki pociągami retro.

Protest przeciwko budowie stacji telefonii komórkowej w Rabce-Zdroju

Czwartek, 22 czerwca 2017 19:16

Tym razem protestują mieszkańcy Słonego. O budowie stacji bazowej telefonii Play dowiedzieli się ze strony internetowej Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju, który prowadzi w tej sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego, i ślą - indywidualne i zbiorowe - pisma sprzeciwiające się tej inwestycji do burmistrz, urzędu i radnych.

Basen czynny od soboty

Czwartek, 22 czerwca 2017 17:06

RABKA-ZDRÓJ: Od soboty 24 czerwca będzie można już korzystać z basenu kąpielowego przy ul. Do Pociesznej Wody.

Bałkańscy goście u Majeranków (zdjęcia)

Czwartek, 22 czerwca 2017 14:03

Osiemdziesięcioosobowa grupa młodych Serbów i Macedończyków przybyła w ramach wymiany kulturowej do dziecięcego zespołu regionalnego „Majeranki”, działającego w ramach Stowarzyszenia Miłośników Kultury Ludowej w Chabówce. Wizyta gości rozpoczęła się 15 czerwca br. piknikiem integracyjnym, zorganizowanym w uroczym „Cichym Zakątku” , dzięki uprzejmości p. Marii Jacak.

Koncert galowy szkoły muzycznej w Rabce-Zdroju (zdjęcia i film)

Czwartek, 22 czerwca 2017 12:03

Już po raz siódmy, na zakończenie roku szkolnego, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. F. Chopina w Rabce-Zdroju zorganizowała Koncert Galowy. Przed zgromadzoną w sali teatru "Rabcio" publicznością uczniowie szkoły zaprezentowali to, czego nauczyli się w ciągu ostatniego roku pod okiem nauczycieli. Ich występy były gorąco oklaskiwane przez rodziców i krewnych.

Kolejny tragiczny wypadek ciągnika

Czwartek, 22 czerwca 2017 10:25

KASINA WIELKA. 56-letni rolnik zginął na miejscu przygnieciony przez ciągnik, a dwie dziewczynki, które z nim jechały są ranne. To skutki wypadku do jakiego doszło w Kasinie Wielkiej, gdzie prowadzony przez mężczyznę ciągnik rolniczy wywrócił się i przygniótł całą trójkę.

Strona 1 z 724‹ pierwsza | « poprzednia | 1 2 3 4 5 ... | następna » | ostatnia ›