Informacje

Już wiemy, kiedy otwarcie plaży w Mszanie Dolnej i koncert gwiazdy

Sobota, 17 marca 2018 12:27

29 czerwca odbędzie się otwarcie plaży rekreacyjnej w Mszanie Dolnej. Przypomnijmy, iż dzięki głosom mieszkańców, w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego do miasta trafi 100000 złotych na budowę strefy turystyczno-wypoczynkowej wraz z imprezą inaugurującą sezon letni.

Awantura o tablicę ogłoszeniową na Traczykówce. Radni opozycji chcieli dobrze, burmistrz poinformowała nadzór budowlany

Piątek, 16 marca 2018 19:28

RABKA-ZDRÓJ: Staraniem radnych klubu Nasze Miasto na Traczykówce stanęła tablica informacyjna. Nie była tam jednak długo, bo burmistrz złożyła doniesienie do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, że została ona postawiona bez zezwolenia i zgody gminy. Radni opozycji uważają, że burmistrz jest niepoważna, bo wcześniej sama wyraziła na nią zgodę.

Marihuana w Rabce-Zdroju

Piątek, 16 marca 2018 15:34

110 gram marihuany znaleźli rabczańscy policjanci w plecaku, który niosła na plecach 30-letnia mieszkanka Rabki-Zdroju.

Zmiany w systemie odbiorów śmieci. Miasto ugięło się pod krytyką mieszkańców i pozwoliło na powrót do kubłów

Piątek, 16 marca 2018 12:28

Rada Miejska w Rabce-Zdroju uchwaliła nowe zasady odbioru odpadów. Główna zmiana to możliwość powrotu do kubłów na śmieci, z których mieszkańcy ponownie będą mogli korzystać.

Poszukiwania Stanisława Żurka. Policja i GOPR przeczesywały lasy na granicy Rabki i Olszówki

Piątek, 16 marca 2018 10:50

Trwają poszukiwania 57-letniego Stanisława Żurka z Olszówki, który zaginął miesiąc temu. W związku z uzyskanymi informacjami, 13 marca prowadzone były poszukiwania na terenie Rabki- Zdroju oraz Olszówki w terenie leśnym w okolicach góry Szumiąca, ról Zarębki i Jasionów przez policjantów z Grupy Poszukiwawczej KPP Nowy Targ, ratowników Grupy Podhalańskiej GOPR oraz liczną grupę strażaków z OSP w Olszówce. W czasie poszukiwań użyto również psa tropiącego.

Potrącenie pieszego na ulicy Piłsudskiego

Piątek, 16 marca 2018 09:42

RABKA-ZDRÓJ: 68-letni mieszkaniec Rabki-Zdroju trafił do szpitala ze złamaną nogą po tym, jak na przejściu dla pieszych przy ul. Piłsudskiego wjechał w niego samochód.

Najlepsi siatkarze mieszkają w Olszówce (zdjęcia)

Piątek, 16 marca 2018 08:46

W sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Lubomierzu odbyły się Mistrzostwa Gminy Mszana Dolna w mini siatkówce dziewcząt i chłopców. Po rozegraniu turniejów systemem „każdy z każdym” wyłoniono zwycięzców. W obu kategoriach najlepsi okazali się młodzi siatkarze i siatkarki z Olszówki (opiekun Piotr Kowalik), którzy będą reprezentować gminę na zawodach powiatowych.

Sławomir ponownie gwiazdą Dni Mszany Dolnej! (przeżyjmy to jeszcze raz)

Czwartek, 15 marca 2018 20:11

Przedstawiciele miasta podali, kim będą tegoroczne gwiazdy Dni Mszany Dolnej, które odbędą się w dniach 21-22 lipca na miejskim stadionie.

Woda w Rabce nie jest najdroższa - przekonuje burmistrz

Czwartek, 15 marca 2018 18:35

Część radnych skarży się, że woda w Rabce-Zdroju jest najdroższa. Na sesji burmistrz Ewa Przybyło przekonywała, powołując się na dane z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji, że woda w Rabce-Zdroju wcale nie jest aż tak droga. - Rzeczywiście, nie należy do najtańszych, nie należy też jednak do najdroższych. Jest gdzieś w środku - mówiła burmistrz.

Ogień w stodole (zdjęcia)

Środa, 14 marca 2018 14:25

W Skawie, powyżej cmentarza, wybuchł pożar. Ogień pojawił się w pomieszczeniach gospodarczych. Dym widoczny był z daleka.

Strona 1 z 813‹ pierwsza | « poprzednia | 1 2 3 4 5 ... | następna » | ostatnia ›