• Poniedziałek, 6 kwietnia 2020
  • Imieniny: Izoldy, Celestyny, Ady

Informacje

Dzieci chore na mukowiscydozę potrzebują ochrony przed koronawirusem

Niedziela, 5 kwietnia 2020 19:33

RABKA-ZDRÓJ; W związku z trudną sytuacją epidemiologiczną w Polsce, Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc Oddział Terenowy w Rabce-Zdroju opublikował apel z prośbą o wsparcie tutejszego ośrodka. IGiCHP zbiera na środki bezpieczeństwa dla swoich podopiecznych chorych na mukowiscydozę.

Strażacy z OSP Chabówka apelują przez głośniki: Zostań w domu! (video)

Niedziela, 5 kwietnia 2020 19:31

Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Chabówce wspierają akcję #zostańwdomu. W niedzielne popołudnie realizowali działania profilaktyczne związane z epidemią koronawirusa na terenie sołectwa Chabówka, które miały charakter akcji informacyjnej związanej z pandemią choroby COVID-19, zachęcającą do pozostania w domach w celu ograniczenia dalszego jej rozprzestrzeniania.

Drugi przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie nowotarskim

Niedziela, 5 kwietnia 2020 19:26

To 60-letni mieszkaniec Nowego Targu. Stan mężczyzny jest stabilny, przebywa on w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, a wszystkie osoby, z którymi miał ostatnio styczność, przebywają na kwarantannie.

Wspólne patrole

Sobota, 4 kwietnia 2020 11:51

Wszystkie straże miejskie i gminne w Małopolsce zostały zobligowane do współpracy z policją w zakresie działań związanych z epidemią. Pierwszym efektem są wspólne patrole na ulicach miasta - funkcjonariuszy straży miejskich i policji - które można też spotkać od kilku dnia na ulicach Rabki-Zdroju.

Prezes Urszula Chrustek szuka następców (zdjęcia)

Piątek, 3 kwietnia 2020 19:12

RABKA-ZDRÓJ: Prezes Urszula Chrustek apeluje do osób, które mają serce do pomocy bliźniemu i w pracy charytatywnej widzą sens, żeby przyłączyły się do Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Rabce-Zdroju i wzięły w ręce ster tej organizacji. Ci, który dziś zajmują się pomocą potrzebującym, to w większości osoby starsze, a koniecznym byłoby, aby całą, jakże ważną działalność, powierzyć młodym.

Nowe, wyższe opłaty za odbiór odpadów

Piątek, 3 kwietnia 2020 17:54

1 kwietnia weszły w życie nowe, wyższe niż dotychczas, stawki opłat za odbiór odpadów komunalnych od mieszkańców miasta i gminy Rabka-Zdrój. Przypomnijmy, iż 23 zł miesięcznie od osoby płacą teraz mieszkańcy domów jednorodzinnych, którzy kompostują odpady, a ci którzy tego nie robią oraz mieszkańcy bloków i budynków wielorodzinnych, płacą stawkę w wysokości 27 zł.

Budynek szatniowy w remoncie (zdjęcia)

Piątek, 3 kwietnia 2020 16:14

Na Stadionie Miejskim przy ul. Jana Pawła II w Rabce-Zdroju rozpoczęły się roboty budowlane związane z wymianą bieżni lekkoatletycznej wokół płyty boiska. Jednocześnie, na zlecenie Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju, prowadzona jest modernizacja budynku szatniowego służącego sportowcom.

235 osób zarażonych koronawirusem w Małopolsce

Piątek, 3 kwietnia 2020 10:59

To dane z dziś, czyli piątkowego poranka. W ciągu ostatniej doby przybyło 26 nowych przypadków. Wśród zmarłych na chorobę COVID-19 jest mieszkanka powiatu limanowskiego.

Trwa budowa sali gimnastycznej w Chabówce (zdjęcia)

Czwartek, 2 kwietnia 2020 23:16

Przy Szkole Podstawowej w Chabówce ruszyła długo oczekiwana budowa sali gimnastycznej.

Obrady Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju z problemami technicznymi

Czwartek, 2 kwietnia 2020 19:19

Po raz pierwszy w historii obrady rabczańskich radnych obyły się on-line. Z powodu epidemii koronawirusa radni zostali w domach i uczestniczyli w obradach poprzez transmisję video. Ale internetowa relacja na żywo pozostawiała wiele do życzenia. Z powodu problemów technicznych, z którymi obsługa nie potrafiła sobie poradzić, obrady przebiegały z zakłóceniami i są częściowo nieczytelne.

Strona 1 z 1085‹ pierwsza | « poprzednia | 1 2 3 4 5 ... | następna » | ostatnia ›