• Wtorek, 19 lutego 2019
  • Imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta

Informacje

Lato pełne wypadków w górach

Data: 11 października 2018, Czwartek / Ilość wyświetleń: 655

Ratownicy Grupy Podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w sezonie letnim 2018 nie narzekali na brak pracy. Dobra pogoda i duży ruch turystyczny spowodował, że wypadków na terenie jej działania było bardzo dużo. Przeważały typowe urazy kończyn, zasłabnięcia, zagubienia na szlakach.

Ratownicy zanotowali łącznie 169 działań ratowniczych (czerwiec-wrzesień), w tym 35 wieloosobowych wypraw ratunkowych. W 12 przypadkach został użyty śmigłowiec ratowniczy (LPR i TOPR). Odnotowano jeden wypadek śmiertelny.

Źródło: GP GOPR

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 4 i 4: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »