• Sobota, 23 lutego 2019
  • Imieniny: Damiana, Romany, Florentyna

Informacje

Sołtysi wybrani (zdjęcia)

Data: 11 lutego 2019, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 2545

W niedzielę w gminie Rabka-Zdrój odbyły się wybory sołtysów i rad sołeckich. Doszło do dużych zmian. W Chabówce sołtysem został Robert Żądło, w Ponicach Jolanta Świder, a w Rdzawce Józef Filas (na zdjęciu).

W Chabówce o stanowisko sołtysa ubiegało się trzech kandydatów – Piotr Kowalcze, Teresa Kroczka i Robert Żądło. Wygrał Robert Żądło uzyskując 164 głosy poparcia. Do rady sołeckiej wybrano następujące osoby: Dorota Majerczyk, Władysława Dziechciowska, Barbara Kurańda, Piotr Kowalcze, Teresa Wójciak, Lesław Czyszczoń i Piotr Nowak.

Wybory na sołtysa sołectwa Ponice wygrała Jolanta Świder. Była jedynym oficjalnie zgłoszonym kandydatem. Jej kandydaturę poparło w głosowaniu 115 mieszkańców, przeciw było 9. Na członków rady sołeckiej Ponic wybrano następujące osoby: Paweł Pędzimąż, Joanna Filas, Marek Czyszczoń, Zofia Sroka, Anna Kalista, Elżbieta Luberda i Urszula Świder.

Również w Rdzawce do wyborów na sołtysa zgłoszono tylko jedną kandydaturę – Józefa Filasa. W głosowaniu otrzymał on 340 głosów na 359 oddane i to on został wybrany na to stanowisko na rozpoczynającą się kadencję. Decyzją wyborców w radzie sołeckiej Rdzawki zasiedli: Tadeusz Zając, Adam Twaróg, Piotr Kułach, Jan Filas, Tadeusz Chudy, Agnieszka Swałtek i Zofia Pyka.

Źródło: UM Rabka-Zdrój

Galeria zdjęć

Komentarze

Rdzawianka
12.02.2019 18:09
IP: 176.100.196.9

Ej Piotrek nie znasz się na modzie.Muchokrawaty teraz w modzie .Oj nasz sołtys to się prezentuje i że jeszcze sam jest....

Kinder
11.02.2019 17:45
IP: 83.27.156.61

Ja myślałem że to Inspektor Colombo

po górach dolinach...
11.02.2019 16:21
IP: 83.7.85.98

Przestańcie już z tymi radnymi co pchają się do komitetów osiedlowych. Dajcie szansę innym - Dorota mało ci ?

piotrek
11.02.2019 15:58
IP: 83.26.251.44

co ten sołtys z Rdzawki zapiął pod tą szyją - mucha ? krawat? czy muchokrawat ?

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 3 i 1: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »