• Piątek, 13 grudnia 2019
  • Imieniny: Łucji, Otylii, Włodzisławy

Informacje

Festiwal Kreatywny w Rabie Wyżnej coraz bliżej. Gwiazdami Doda&Virgin i Don Vasyl

Data: 28 lipca 2019, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2206

Zgodnie z ideą Festiwalu Kreatywnego 28 lipca na płycie stadionu w Rabie Wyżnej staną liczne stoiska z różnymi kreatywnymi - tradycyjnymi i nowoczesnymi grami, zabawami i formami rekreacji dla dzieci, młodzieży i dorosłych - każdy znajdzie więc coś dla siebie.

KREATYWNIE – czyli każdy znajdzie coś dla siebie!

Uczestnicy Festiwalu będą mieli okazję poszukiwać inspiracji na spędzanie czasu wolnego w tradycji – uczestnicząc w warsztatach GRY I ZABAWY TRADYCYJNE, podczas których prezentowane będą zabawy naszych rodziców np. cymbergaj, zośka, gra w klasy, gra w gumę, w WARSZTATACH REGIONALNYCH z wyrabianiem sera, moskoli, folkowym tworzeniem z siana, pleceniem wianków, wypiekami regionalnymi. Na płycie stadionu stanie także MINI ZOO.

Nowatorskie formy zajęć będą prezentowane za sprawą WARSZATÓW ROBOTYKI, STOISKA MALI KREATYWNI, WARSZTATÓW MALOWANIA PIASKIEM NA SZKLE, „ŻYJ ZDROWO ALBO JAK BYĆ FIT” – stoiska klubu Fitnessland, w którym będzie można skorzystać z porad dietetyka, rehabilitanta, trenera personalnego. MOBILNE STUDIO URODY z nowoczesnymi zabiegami kosmetycznymi zadba o to, jak być pięknym. Zgodnie z ideą integracji oraz wychodząc naprzeciw osobom niepełnosprawnym do współpracy został zaproszony Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy z Rabki-Zdroju, który co roku podczas festiwalu organizuje dla dzieci niepełnosprawnych warsztaty plastyczne przy stoisku RAZEM Z NIEPEŁNOSPRAWNYMI. Warto dodać, że tuż obok stadionu stanie „wesołe miasteczko”.

Dla uczestników festiwalu sponsorzy przewidzieli wiele cennych upominków, które znajdą się przy stoiskach kreatywnych.

Firma Blachotrapez sp.zo.o, jako Oficjalny Partner Piłkarskiej Reprezentacji Polski oraz Sponsor Generalny Festiwalu, przygotowała bilety na mecz z reprezentacją Polski, a firma Ford, jak co roku przekaże szczęśliwcy niezawodnego Forda z pełnym bakiem na weekend.

Wszystko po to, by uczestnicy Festiwalu mogli się dobrze bawić, a przy okazji zaczerpnąć pomysłów na spędzanie czasu wolnego.

DOŁĄCZ DO PARADY

Festiwal otwiera kolorowa i głośna parada dzieci i młodzieży, grup artystycznych, która przejdzie ulicami Raby Wyżnej z jej centrum na miejsce imprezy. Co roku parada jest niespodzianką, bo prezentuje różne widowiskowe formy uczestnictwa w kulturze. Aby podkreślić integralność naszej lokalnej społeczności i wspólnie z nami cieszyć się festiwalem dołączcie do parady! Zapraszamy – niech to będzie święto każdego z Was!

ELEMENT MIEDZYNARODOWY

Festiwal też będzie okazją do poznania innych kultur. Z jednej strony będzie można podziwiać wykreowane w najbardziej widowiskowym stylu kultury hiszpańską i indiańską. W tej widowiskowej formie zaprezentują się uczniowie szkół ze Skawy i Harkabuza, dla których festiwal stał się inspiracją do pokazania swoich umiejętności artystycznych. Z drugiej strony uczestnicy festiwalu poznają taniec i muzykę Europy Wschodniej za sprawą występów gości z zagranicy – zespołów z Litwy i ze Słowacji oraz mistrzowskich par tanecznych z Ukrainy.

ARTYŚCI

Tegoroczny program Festiwalu jest też formą prezentacji różnych pasji. Będzie śpiew, taniec – samba brazylijska i pokazy choreograficzne, animacje, efekty specjalne oraz fitness. Wieczorem, o godz. 20:00 wystąpią Don Vasyl&Gwiazdy Cygańskiej Pieśni, a o godz. 22:00 Doda&Virgin. Zapraszamy!
Materiały prasowe

Galeria zdjęć