• Wtorek, 25 lutego 2020
  • Imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Informacje

Kochniarczykowie docenieni na Agropromocji (zdjęcia)

Data: 16 września 2019, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 715

Gospodarstwo rolników z Łętowego Janiny i Zbigniewa Kochniarczyków oraz ich produkty zyskały uznanie jurorów w konkursach przeprowadzonych w ramach Agropromocji w Nawojowej – największej w Małopolsce wystawy rolniczej.

Gminę Mszana Dolna oraz jej markę „Zagórzańskie Dziedziny” podczas tego wydarzenia reprezentowali rolnicy z Łętowego, którzy zajmują się produkcją serów, ciast i kiełbas. Swoje stoisko przygotowali pod namiotem Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Tam promowali swoje wyroby i opowiadali o sposobach ich produkcji.

Gospodarstwo Państwa Kochniarczyków oprócz tego, że posiada uprawnienia Rolniczego Handlu Detalicznego, jest również gospodarstwem ekologicznym z certyfikatem. To właśnie w tej kategorii - Gospodarstwo Ekologiczne - Janina i Zbigniew Kochniarczykowie odebrali nagrodę za III miejsce. Janina gościła jednak na agropromocyjnej scenie dwa razy – jej „Zawijaniec z powidłem śliwkowym” skradł podniebienia komisji konkursowej na tyle skutecznie, że jego autorce przyznano I miejsce! Gratulacje i nagrody odebrała z rąk Dominika Paska, Dyrektora Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.


Marzena Szczypka, fot. Jan Pajdzik / materiał nadesłany

Galeria zdjęć