• Poniedziałek, 29 listopada 2021
  • Imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

Informacje

Senioriada za nami (zdjęcia)

Data: 26 lutego 2020, Środa / Ilość wyświetleń: 1797

Przez cały wtorek w Rabce-Zdroju trwała VII Ogólnopolska Zimowa Senioriada. Wzięło w niej udział prawie pół tysiąca słuchaczy 34 uniwersytetów trzeciego wieku i organizacji senioralnych z Polski, Ukrainy i Austrii.

Wszystkich obecnych powitali Beata Śliwińska – członek Komitetu Organizacyjnego Senioriady i Marek Szarawarski – przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Senioriady i pomysłodawca imprezy.

Pochodnię „Świętego ognia” Senioriady przynieśli maratończycy oraz uczniowie rabczańskiego I LO im. E.Romera. Po zapaleniu znicza i wypowiedzeniu przez organizatorów sakramentalnej formuły nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy.

Pierwszym punktem był występ zespołu FLOW z lubelskiego UTW - skład 9-osobowy w energetycznym układzie tanecznym z pomponami. Po obejrzeniu kilkuminutowego artystycznego spektaklu zawodnicy udali się na miejsca sportowych rywalizacji.

W zawodach, do ośmiu konkurencji, zgłoszonych zostało 489 kobiet i mężczyzn. Dopingowało ich co najmniej 300 kibiców. Seniorzy w tym roku rywalizowali w takich konkurencjach jak rzuty do celu, biegi, kręgle, szachy, brydż, zjazd na dętkach i na nartach oraz nordic walking.

Impreza zakończyła się popołudniem oficjalnym ogłoszeniem wyników i wręczeniem medali oraz nagród. W rywalizacji grupowej wygrały Gliwice przed Rzeszowem i Kętami. Gospodarze zajęli szóste miejsce.

W poniedziałek, w pierwszym, integracyjnym dniu VII Senioriady dla 370 osób odbyła się II „Biesiada góralska” przy muzyce w Domu Weselnym w Spytkowicach (Przystań w Kabanosie).

Sprawna organizacja Senioriad to zasługa Komitetu Organizacyjnego oraz studentów Rabczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pełniących funkcję opiekunów, przewodników, organizatorów prowadzących konkurencje i wręczających medale. Pomagali: uczniowie LO E.Romera w Rabce-Zdroju, studenci Państwowej Podhalańskiej Uczelni Zawodowej, OSP Chabówka, młodzież z OHP Skomielna Biała, Straż Miejska i Komisariat Policji w Rabce-Zdroju.

Oprac. (mr)

Galeria zdjęć