• Czwartek, 9 lipca 2020
  • Imieniny: Lukrecji, Weroniki, Anatolii

Informacje

Zmiany w parafiach - nowi proboszczowie w Olszówce i Niedźwiedziu, nowi księża w Rabce-Zdroju

Data: 30 czerwca 2020, Wtorek / Ilość wyświetleń: 1998

O zmianach poinformowała Kuria Metropolitarna w Krakowie.

Ks. kan. Stanisław Kasprzak (na zdjęciu) zrezygnował z urzędu proboszcza par. pw. św. Jana Chrzciciela w Olszówce i otrzymał zgodę na zamieszkanie w parafii w Olszówce. Nowym proboszczem w Olszówce został ks. Adam Kudłacik, dotychczasowy wikariusz par. pw. św. Katarzyny w Tenczynku.

Ks. kan. Marek Wójcik zrezygnował z urzędu proboszcza par. pw. św. Sebastiana w Niedźwiedziu. Kuria przyjęła też jego zwolnienie z funkcji dziekana dekanatu Mszana Dolna i wyraziła zgodę na zamieszkanie w parafii w Niedźwiedziu. Na stanowisku proboszcza zastąpił go ks. kan. Tadeusz Korczak, który był do tej pory proboszczem par. pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Białej.

Ks. Józef Zwoliński został zwolniony z obowiązków wikariusza par. pw. św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju i mianowany na urząd proboszcza nowoerygowanej par. pw. Miłosierdzia Bożego w Modlniczce.

Kuria informuje też, że ks. kan. Andrzej Leśny, po rezygnacji z urzędu proboszcza par. pw. Miłosierdzia Bożego w Chełmku, otrzymał zgodę na zamieszkanie w par. pw. św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju. Nowym wikariuszem w tej parafii został ks. Wojciech Zahradnik, zwolniony z obowiązków wikariusza par. pw. Miłosierdzia Bożego w Zakopanem-Chramcówkach.

(mr)

(mr)