• Gorczański Portal Informacyjny
  • Środa, 8 maja 2024
  • Imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii
Reklama
Wiadomości
Data: 20 marca 2024, Środa / Ilość wyświetleń: 1474

Agnieszka Orzeł przedstawiła program wyborczy dla Mszany Dolnej

- Jesteśmy Komitetem bezpartyjnym, którego podstawowym założeniem jest zarządzanie miastem Mszana Dolna na zasadach transparentności, gospodarności, otwartości na potrzeby i problemy jego mieszkańców - deklaruje kandydatka na burmistrza Agnieszka Orzeł z KWW Odpowiedzialny Samorząd.

- Zamierzamy dbać o polepszenie komunikacji z mieszkańcami tak aby konstruktywny, przynoszący wymierne efekty dialog z mieszkańcami przynosił obopólne korzyści. Stworzona hierarchia potrzeb w mieście oraz racjonalne wydawanie pieniędzy z budżetu miasta spowodują, że będą realizowane trafne inwestycje przy zachowaniu gospodarności. Wcześniejsze przygotowywanie projektów oraz intensyfikacja działań w zakresie pozyskiwania zewnętrznych środków dotacyjnych pozwolą nam zrealizować naszą misję - podkreśla.

- Naszą misją jest: Miasto Mszana Dolna to atrakcyjne miejsce dla mieszkańców, turystów oraz inwestorów, gdzie realizuje się działania skierowane na rozwój turystyki, handlu, usług, drobnej wytwórczości, inwestycji strukturalnych, zachowanie walorów przyrodniczych oraz tradycji regionalnych - czytamy w programie wyborczym. - Nasz program stanowi wyjście w kierunku oczekiwań Mieszkańców naszego Miasta. Mamy nadzieję, że przy dobrej współpracy Burmistrza i Radnych z naszego Komitetu będziemy w stanie go w znacznej części zrealizować.

Kandydujemy w Wyborach Samorządowych, aby pracować dla dobra mieszkańców Miasta Mszana Dolna, a w szczególności działać na rzecz:

RODZINY

- Podejmowanie działań w celu stwarzania coraz lepszych warunków dla rodzin: zapewnienie lepszej, dostosowanej do potrzeb rodziców bazy opiekuńczej dla dzieci – przedszkola i żłobki, świetlica.

- Poszerzenie systemu zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin w ramach Karty Dużej Rodziny.

- Rozwijanie infrastruktury w celu zapewnienia przyjaznych miejsc spędzania wolnego czasu: place zabaw, ścieżki pieszo-rowerowe, lodowisko.

- Wspieranie rodzin dysfunkcyjnych oraz osób niepełnosprawnych.

MIESZKAŃCÓW

- Realizacja polityki „Burmistrz bliżej ludzi”, zwiększenie zakresu konsultacji społecznych oraz stosowanie referendów w istotnych sprawach.

- Wprowadzenie „Karty Mieszkańca Miasta” umożliwiającej zniżki za korzystanie z miejskich obiektów np. kina.

- Wprowadzenie pełnej informacji dotyczącej działalności Urzędu w ramach hasła „Na co idą moje pieniądze”.

- Poprawa estetyki miejskich przestrzeni, stworzenie z nich miejsc do odpoczynku
tak, aby przebywanie i mieszkanie w mieście było przyjemnością obcowania z naturą, z alejkami, terenami zielonymi, klombami, fontannami z odpowiednią iluminacją i oświetleniem poprawiających wizerunek naszego miasta.

- Schludne i czyste Miasto - sprzątanie i utrzymanie w czystości terenów publicznych.

- Zagospodarowanie bulwarów Potoku Mszanka, wykorzystanie naturalnych jego walorów.

- Bezpłatny punkt pomocy prawnej dla każdego Mieszkańca.

- Odbudowa społeczeństwa wielokulturowego poprzez ścisłą współpracę ze wszystkimi organizacjami rządowymi i pozarządowymi działającymi na terenie Miasta: stowarzyszeniami, fundacjami, UTW, Klubem Senior+.

EDUKACJI I SPORTU

- Polepszanie i rozwijanie bazy lokalowo – rekreacyjnej szkół i przedszkoli.

- Wspieranie szkół w celu zapewnienia specjalistów i atrakcyjnej oferty edukacyjno – wychowawczej.

- Podejmowanie działań w celu jak najlepszego wykorzystania zasobów bazy sportowej miasta.

- Rozwój bazy lekkoatletycznej przy szkołach.

- KULTURY I PROMOCJI MIASTA

- MOK, Biblioteka - wzbogacenie dotychczasowej oferty imprez kulturalnych, w szczególności wykreowanie corocznych imprez tematycznych, takich jak np. festiwal produktu regionalnego, jarmark świąteczny, itp.

- Podejmowanie działań w celu promowania walorów turystycznych miasta Mszana Dolna i Beskidu Wyspowego.

- Ulepszenie miejskich serwisów internetowych aby informacje w nich zawarte były łatwe do wyszukania i publikowane na bieżąco.

- Przywrócenie cykliczności wydawania Kwartalnika Miejskiego „Pod Lubogoszczą” i odpowiednia jego dystrybucja do mieszkańców.

- Stworzenie aplikacji mobilnej – przewodnik po Mieście Mszana Dolna i okolicy.

- Stworzenie ekspozycji wizualnych (filmów) promujących Miasto Mszana Dolna, atrakcje turystyczne, walory przyrodnicze i kulturowe naszej małej Ojczyzny.

PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

- Dążenie do powołania Rady Przedsiębiorczości oraz bieżąca współpraca z firmami działającymi w Mszanie Dolnej i podmiotami zamierzającymi inwestować w naszym Mieście.

- Wprowadzenie projektu „Duży Inwestor”, polegającego na przygotowaniu przez Miasto terenu i dokumentacji dla przedsiębiorstwa, które zamierza zainwestować na naszym terenie znaczne środki.

- Poszukiwanie inwestorów strategicznych.

- Wspieranie rozwoju gospodarczego Miasta poprzez prowadzenie polityki podatkowej przyznającej ulgi dla firm tworzących i utrzymujących nowe miejsca pracy w naszym Mieście.

- Stabilna, przewidywalna i oparta na jasnych zasadach polityka podatkowa.

POLEPSZANIA I ROZWOJU INFRASTRUKTURY I KOMUNIKACJI

- Regulacja stanu prawnego, modernizacja starych oraz budowa nowych dróg miejskich i osiedlowych.

- Czynienie starań w kierunku udrożnienia ruchu w mieście w celu rozwiązania głównych problemów komunikacyjnych związanych z przejazdem przez Miasto– obwodnica miasta, budowa dróg łącznikowych.

- Współpraca z PKP w zakresie budowy nowej linii kolejowej oraz infrastruktury towarzyszącej.

-Kontynuacja rozbudowy sieci kanalizacyjnej i wodociągowej na terenie Miasta oraz poprawa stanu już istniejących.

BEZPIECZEŃSTWA I ZDROWIA

- Rozbudowa systemu monitoringu miejskiego.

- Doposażenie i rozwinięcie działalności Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w szczególności z zakresu świadczonych usług ,polepszenie dostępności do lekarzy specjalistów.

EKOLOGII I ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

- Pozyskiwanie środków unijnych na programy proekologiczne – wymiana pieców, azbest, termomodernizacja, fotowoltaika.

- Budowa nowych energooszczędnych punktów oświetlenia ulicznego, modernizacja starego miejskiego oświetlenia ulicznego poprzez wymianę lamp na energooszczędne.

Mat. wyborcze, oprac. mr/
Reklama
Zobacz także
Reklama