• Środa, 8 maja 2024
  • Imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii
Wiadomości
Data: 7 października 2011, Piątek / Ilość wyświetleń: 4652

Zwycięstwa na inaugurację sezonu rugbistów z Raby Niżnej i powołania do kadry Polski

Kadeci i juniorzy z Raby Niżnej udanie rozpoczęli nowy sezon rugby, wygrywając swoje inauguracyjne mecze z Juwenią Kraków i Orkanem Sochaczew.

W sobotę na stadionie krakowskiej Juvenii juniorzy RC Gorce Raba Niżna zagrali sparing z drużyną Orkana Sochaczew. Mecz trwał 2 x 35min i był w ocenie trenera bardzo przydatny przed zbliżającymi się meczami eliminacyjnymi do Mistrzostw Polski z Budowlanymi Łódź i Posnanią Poznań. Drużyna z Sochaczewa to bowiem Mistrzowie Polski w tej kategorii wiekowej. Jakże miłą niespodzianką było minimalne zwycięstwo Gorców 21-19! Po mocnym rozpoczęciu Orkana, w pierwszej połowie przegrywając 7-0, zyskaliśmy przewagę na boisku, czego efektem było przyłożenie i 5 punktów Mirosława Kuczaja, po akcji całego zespołu i celnego podwyższenia Jarosława Knowy, dającego 2 oczka. Do przerwy wynik nie zmienił się i było 7-7. Po przerwie to my odzyskaliśmy przewagę i najpierw przyłożenie po bardzo dynamicznej akcji zdobył Szymon Kuczaj, a następnie po rajdzie przez prawie całe boisko Krzysztof Ząbczyński. Celnie podwyższył Jarek Knowa i było 21-7! Niestety 15 min przed końcem żółtą kartką został ukarany Jarek Knowa, osłabiając swój zespół, czego efektem były 2 przyłożenia Orkana, doprowadzające do końcowego wyniku 21-19. Niemniej wynik jest dobrym prognostykiem przed kolejnymi spotkaniami.

RC Gorce Raba Niżna - Orkan Sochaczew 21:19 (7:7)
Punkty: M. Kuczaj 5, Sz. Kuczaj 5, K. Ząbczyński 5, J. Knowa 6;
Skład: R. Stożek, M. Perz, H. Homącik, D. Szostek, T. Wąchała, K. Trzos, M. Kuczaj, M. Knowa, P. Miśkowiec, J. Czupryna, K. Dubrowski, J. Knowa, K. Ząbczyński, D. Flig, Sz. Kuczaj. Trener: Łukasz Kościelniak.

W niedzielę pierwszy mecz eliminacyjny do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozegrali kadeci z Raby Niżnej. W Krakowie zmierzyli się z tamtejszą Juvenią Kraków. Po przespanej pierwszej połowie przegrywaliśmy 5-7, lecz po ostrych słowach trenera w przerwie meczu odzyskaliśmy przewagę i zdecydowanie wygraliśmy 31-7.

RC Gorce Raba Niżna – Juvenia Kraków 31:7 (5:7)
Punkty: J. Michalak 15, M. Knowa 9, M. Kuczaj 5, M. Lach 2;
Skład: P. Pepliński, B. Haras, J. Mańkowski, G. Kowalczyk, K. Kowalczyk, K. Fornal, P. Kowalczyk, M. Kuczaj, M. Lach, M. Knowa, S. Kowal, J. Michalak, B. Kozak, T. Drabik, J. Jamróz. Trener: Łukasz Kościelniak

Warto wspomnieć, że juniorzy z Raby Niżnej 19 września zajęli 3 miejsce w Międzynarodowym Turnieju o Puchar Śląska w Rugby 7. Osłabione brakiem kluczowych zawodników Gorce zaprezentowały się z bardzo dobrej strony, ogrywając m. in. drużynę z Francji i ulegając tylko Rosjanom z Zielenogradu i Orkanowi Sochaczew.

RC Gorce – Biało- Czarni Nowy Sącz 22:14

Najlepszym Zawodnikiem turnieju został wybrany Jarosław Knowa.

Gorce wystąpiły w składzie: J. Knowa, M. Knowa, Sz. Kuczaj, M. Kuczaj, P. Miśkowiec, D. Flig, P. Pacia, R. Stożek, M. Perz, D. Tomala. Trener: Łukasz Kościelniak.

Kolejne powołania do Reprezentacji Polski!
Po OKKW juniorów, która odbyła się w Puławach do Reprezentacji Polski do lat 18 na turniej Cross Borders rozgrywany w Gdyni w dniach 12-16 października powołania otrzymało dwóch zawodników RC Gorce Raba Niżna. Są to Mariusz Knowa i Jarosław Michalak. Nasi kadrowicze będą mieli okazję spotkać się tam z reprezentantami Szwecji, Szwajcarii i Litwy, a celem turnieju jest przygotowanie zespołów do rywalizacji w przyszłorocznych Mistrzostwach Europy w Madrycie.

Powołania do seniorskiej Reprezentacji Polski w Rugby 7-osobowym na międzynarodowy turniej Infosys Łódź SevensCup otrzymali natomiast Jarosław Knowa i Krzysztof Ząbczyński. Turniej odbędzie się w dniach 8 - 9 października i będzie szansą pokazania się trenerowi debiutującym w seniorskiej kadrze zawodnikom z Raby Niżnej. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za dobry występ naszych górali.