• Środa, 8 maja 2024
  • Imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii
Wiadomości
Data: 26 stycznia 2014, Niedziela / Ilość wyświetleń: 1844

TKKF Carlina w IV lidze siatkówki: zwycięstwo drużyny męskiej, dziewczyny przegrywają

W sobotę obie drużyny TKKF Carlina biorące udział w rozgrywkach IV ligi siatkówki gościły w Rabce-Zdroju swoich ligowych przeciwników.

Sobotnie zmagania rozpoczął mecz kobiet. Nasza drużyna podejmowała vice-lidera tabeli drużynę MKS Andrychów. Pierwszy set do stanu 7:7 był pokazem bardzo wyrównanej gry punkt za punkt. W drugiej połowie seta drużyna przyjezdna uzyskała sześciopunktową przewagę, którą utrzymała do końca seta. Drugi set rozpoczął się od kłopotów z przyjęciem - nasza drużyna była zmuszona wziąć czas przy stanie 0:5.

Krótka rozmowa, przypomnienie założeń dały efekt - dziewczyny doprowadziły do stanu 12:12. Do stanu 16:16 gra znowu przypominała pierwszy set. Później nastąpiło chwilowe załamanie gry i niestety set przegrany 20:25. Trzecia partia toczyła się pod dyktando drużyny z Andrychowa - dziewczyny już na początku wypracowały sobie kilku punktową przewagę. Nasze znowu wzięły się do odrabiania strat, doprowadziły do stanu 18:19. Niestety przydarzyła się seria błędów w jednym z ustawień - uciekły trzy punkty i nie udało się ich odrobić - trzeci set zakończył się stanem 21:25. Bardzo cieszy postawa dziewczyn, które nie przestraszyły się vice-liderek. Pozostaje poprawić błędy techniczne, chęci do gry oraz wola walki już są.

TKKF Carlina - MKS Andrychów 0:3 (22:25, 20:25, 21:25)

Po meczu kobiet na parkiecie pojawili się mężczyźni. NA inauguracje rundy rewanżowej podejmowali drużynę Dalin Myślenice. Od początku pierwszego seta było widać dominację drużyny gospodarzy - punkty drużyny z Myślenic wynikały bardziej z błędów Carliny niż z efektów gry ofensywnej Dalinu. Do połowy pierwszego seta toczyła się w miarę wyrównana walka. Od stanu 13:11 nasi włączyli drugi bieg i przycisnęli rywali - set zakończył się wynikiem 18:25. Drugi set drużyna z Rabki zaczęła w zupełnie innym składzie. Niestety drużyna z Myślenic poczuła wiatr w żaglach - końcówka seta należała właśnie do nich. W jednym ustawieniu straciliśmy 4 punkty - których nie udało się odrobić. Na trzecią partię nasza drużyna znów wyszła najsilniejszym składem. Do stanu 7:7 gra była wyrównana - nasi wzięli w końcu grę w swoje ręce i wypracowali przewagę. Set wygrany 25:17. Czwarta partia była obrazem falującej gry, tak drużyny przyjezdnej jak i gospodarzy - punkty zdobywane były seriami. Druga część seta to znów popis gry Carliny - zdobyta przewaga dała komfort gry do samego końca. Set zakończył się 25:21.

TKKF Carlina - Dalin Myślenice 3:1 (25:18, 19:25, 25:17, 25:21)

W przyszłym tygodniu obie nasze drużyny jadą do Ryglic - trzymajcie kciuki !!!!!