• Imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny
Wiadomości
Data: 24 lutego 2014, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 2579

Sukcesy mszańskich taekwondzistów na słoweńskim turnieju (zdjęcia)

W słoweńskim Mariborze został rozegrany międzynarodowy turniej w Taekwondo Olimpijskiego Slovenia Open. UKS Koryo Mszana Dolna było jedyną drużyną z Polski. Nasz kraj reprezentowało sześciu zawodników: Mateusz Szczesnowski, Bartosz Krzysztofiak, Kacper Piaskowy, Patrycja Kornaś, Ewelina Głowacz i Izabela Majerczyk.

W turnieju startowało 430 zawodników z całej Europy - 81 klubów i reprezentacji narodowych Niemiec, Czech, Słowenii, Węgier, Serbii, Chorwacji, Słowacji i wiele innych czołowych zespołów z całej Europy.

Złoty medal i deklasacje kategorii 33 kg kadet zdobył Mateusz Szczęsnowski. Srebrny medal w kategorii 53 kg kadet zdobył Bartosz Krzysztofiak, a brązowy medal w kategorii 46 kg junior zdobyła Izabela Majerczyk, pozostali zawodnicy -Patrycja Kornaś, Ewelina Głowacz i Kacper Piaskowy - po bardzo dobrych walkach zajęli 5 miejsca. Drużynowo UKS KORYO Mszana Dolna zajął bardzo wysokie, bo 16 miejsce na 81 zespołów ulegając tylko licznym reprezentacjom narodowym w klasyfikacji generalnej. Walki stały na bardzo wysokim poziomie a zdobyte doświadczenie na pewno zaprocentuje w nadchodzących turniejach krajowych i międzynarodowych - podkreśla trener zespołu Zbigniew Karpierz.