• Imieniny: Józefa, Jeremiego, Lubomira
Wiadomości
Data: 15 lutego 2017, Środa / Ilość wyświetleń: 2753

Mateusz Buksa brązowym medalistą Halowych Mistrzostw Polski (zdjęcia)

Bardzo dobrze wypadł start zawodników MKS Rabka-Zdrój w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów (U18 i U20), które rozegrane zostały w Toruńskiej Arenie w dniach 11-13 luty 2017.

W imprezie reprezentowali nasz klub Mateusz Buksa w biegu na 2000 m i Julia Kusiak w trójskoku. Mateusz w kategorii U18 zajął trzecie miejsce z nowym rekordem życiowym 5:39.78s.

Julia Kusiak w tej samej kategorii zajęła 10 miejsce również z nowym rekordem życiowym 10,79m.

Warto dodać, że mieliśmy możliwość uczestniczyć jako kibice w Mityngu Copernicus Cup i na żywo dopingować gwiazdy światowej lekkiej atletyki z Joanną Jóźwik, Adamem Kszczotem, Ewą Swobodą, Anną Jagaciak, Sylwestrem Bednarkiem, Sofią Ennaoui, Genzebe Dibabą, Barbarą Pierre, Orlando Ortego i wieloma innymi. Było to dla nas niesamowite przeżycie uczestniczyć w imprezie na której poprawiono kilka rekordów Polski. Najważniejszy z nich to bez wątpienia wynik Joanny Jóźwik w biegu na 800m - 1:59;29.

W przyszły roku też planujemy udział w HMP i mamy nadzieję na jeszcze lepsze wyniki.

Relacja i zdjęcia: Wiesław Perucki