• Wtorek, 23 października 2018
  • Imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

Informacje

Rondo w Mszanie Dolnej - umowa podpisana (zdjęcia)

Data: 6 grudnia 2017, Środa / Ilość wyświetleń: 1850

Marszałek Małopolski Jacek Krupa, przewodnicząca Sejmiku Urszula Nowogórska, burmistrz Józef Kowalczyk i Maciej Szkarłat z Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego LIMDROG Sp. z o.o. podpisali dziś w Mszanie Dolnej umowę finansującą budowę ronda w miejscu istniejącego skrzyżowania z ul. Orkana na drodze wojewódzkiej 968.

Koszt tej inwestycji to ponad 3,7 mln zł. Środki w całości pochodzą z budżetu województwa. Budowa ronda będzie trwała półtora roku.

- Zdajemy sobie sprawę, że inwestycje drogowe są kluczowe dla rozwoju regionu. Mówiąc wprost – tam, gdzie są dobre drogi, zaraz pojawiają się inwestorzy, a w dalszej perspektywie mieszkańcy zyskują miejsca pracy. Dlatego tak duży nacisk kładziemy na poprawę stanu infrastruktury drogowej. Realizujemy największy w historii plan budowy dróg i nie jest to pusty slogan. W całej Małopolsce budujemy obwodnice miast, remontujemy drogi wojewódzkie. Również tutaj w okolicy. Zaledwie półtora miesiąca temu podpisaliśmy umowę na budowę ronda w leżącej zaledwie 35 km stąd - Zabrzeży, czyli „na początku” DW968, od strony Łącka - mówił marszałek Jacek Krupa.

Drogą wojewódzką 968 każdego dnia przemieszcza się kilka tysięcy samochodów. Nawierzchnia drogi, a przede wszystkim mała przepustowość skrzyżowania przy ul. Orkana wymaga niezwłocznej przebudowy. Dlatego remont w tym miejscu zacznie się, jak tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne. Mieszkańcy, którzy dotychczas tkwili w korkach przed skrzyżowaniem, już teraz mogą szykować się na przejazd po nowym rondzie. Inwestycja ma być bowiem gotowa pod koniec maja 2019 roku. Przy okazji tej zmiany nie zapomniano też o bezpieczeństwie pieszych. Oni będą mieli do dyspozycji m.in. przebudowane chodniki i nowe oświetlenie uliczne, co poprawi ich widoczność i bezpieczeństwo. Zaplanowano też budowę zatok autobusowych wraz z wiatami chroniącymi przed wiatrem czy deszczem.

- Tą trasą podróżują nie tylko mieszkańcy, ale również turyści odwiedzający nasze piękne limanowskie rejony. Dlatego dokładamy wszelkich starań, by po małopolskich drogach z każdym rokiem jeździło się wygodniej, bardziej komfortowo, a co najważniejsze – bezpieczniej – mówi Urszula Nowogórska, przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego.

To jednak nie koniec inwestycji na tym terenie. Mieszkańców z pewnością ucieszy przebudowa całego odcinka tej popularnej trasy. - W niedalekiej perspektywie planujemy przebudowę trzech odcinków na DW 968. W sumie to ok. 38 km, dzięki którym trasa łącząca Kamienicę z Lubniem będzie wygodniejsza i bezpieczniejsza dla kierowców - dodaje marszałek Krupa.

Otwarcie ofert na realizację inwestycji, o której mówi zaplanowano jeszcze w tym roku. Remont obejmie następujące odcinki: Lubień – Mszana Dolna (ok. 8 km), Mszana Dolna – Szczawa (ok. 16 km) oraz Szczawa – Kamienica (ok. 14 km). Ten 38-kilometrowy odcinek drogi będzie powstawać etapami. Jednak przewiduje się, że kierowcy pojadą nim już pod koniec 2019 roku.

Źródło: Urząd Marszałkowski w Krakowie, oprac. (mr) / Fot. UM Mszana Dolna

Galeria zdjęć

Komentarze

nie wierzę PO
07.12.2017 08:08

lans opozycji totalnej przy okazji....

mieszkaniec
06.12.2017 18:45

Super sprawa, dziękujemy Panu Burmistrzowi za ofiarną pracę dla mieszkańców Mszany Dolnej, za drogi, chodniki, wodę, wyremontowane szkoły jest tego sporo i cieszymy się że przygotowywane są poważne inwestycje jak MOK, remont stadionu , biblioteki - przecież to wszystko dla nas

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 2 i 4: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »