• Sobota, 15 grudnia 2018
  • Imieniny: Niny, Celiny, Krystiany

Informacje

Wybrano firmę do budowy łącznicy kolejowej w Chabówce

Data: 7 grudnia 2017, Czwartek / Ilość wyświetleń: 2209

Dopiero za drugim razem PKP PLK rozstrzygnęły przetarg na budowę łącznicy kolejowej w Chabówce i prace kolejowe na trasie do Zakopanego.

Na przełomie września i października podano, że najkorzystniejszą ofertę w przetargu złożyła spółka ZUE - na kwotę ponad 400 mln zł. Ostatecznie spółka kolejowa zdecydowała się jej nie przyjąć i unieważniła postępowanie z powodu tzw. omyłki finansowej przy ocenie ofert.

Za drugim razem udało się już wybrać firmę. Najkorzystniejszą ofertę ponownie złożyła spółka ZUE i to jej PKP PLK zlecą prace. Przypomnijmy, iż zadanie obejmuje budowę nowego, dodatkowego przystanku w Chabówce. Przebudowane mają zostać perony na 12 stacjach i przystankach. Mieszkańcy i turyści, w tym osoby o ograniczonych możliwościach mobilnych, zyskają lepszą obsługę na stacjach: Raba Wyżna, Sieniawa, Lasek, Szaflary, Biały Dunajec, Nowy Targ, Poronin, Zakopane. Poprawią się też warunki na przystankach: Chabówka, Rokiciny Podhalańskie, Pyzówka, Szaflary Wieś. Do tego dochodzi przebudowa kładki dla pieszych w Nowym Targu.

Prace objąć mają też m.in. kompleksową wymianę ponad 44 km torów. Przebudowanych będzie 107 obiektów inżynieryjnych, m.in. 18 mostów i 5 wiaduktów kolejowych (Chabówka, Klikuszowa, Bańska Niżna, Zakopane). Poziom bezpieczeństwa i sprawność w ruchu kolejowym zwiększy modernizacja urządzeń sterowania. Bezpieczniej będzie na przejazdach kolejowo – drogowych – prace obejmą 62 skrzyżowania, w tym dodatkowe urządzenia zabezpieczające będą na 23 przejazdach (m.in. w Chabówce, Rokicinach Podhalańskich, Rabie Wyżnej, Sieniawie, Lasku, Nowym Targu, Szaflarach, Zakopanem).

(mr), PKP PLK, Bankier.pl

Komentarze

Sama
09.12.2017 10:25
IP: 188.146.66.252

Skąd macie te informacje? Inne portale i oficjalne strony PKP PLK milczą...

mieszkaniec rabki
07.12.2017 23:02
IP: 31.0.81.203

Pytam co z budową nowej trasy z Podłęża do Piekiełka przez Mszane do Chabówki bo wygląda na to że Rabka została całkowicie wyautowana z dojazdu koleją z Krakowa lub Zakopanego. Wygląda na to że Rabka zostanie zapyziałą wiochą choć tak naprawdę to już się nią stała podczas Przybyłowskich rządów.

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 4 i 1: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »