• Wtorek, 11 grudnia 2018
  • Imieniny: Damazego, Waldemara, Artura

Informacje

Raba Country&Folk

Data: 18 sierpnia 2018, Sobota / Ilość wyświetleń: 1834

Impreza odbędzie się 18 sierpnia na stadionie LKS Orkan w Rabie Wyżnej. Wystąpi zespół Future Folk oraz legendy muzyki country - Paweł Bączkowski z zespołem i zespół Zayazd.

Idea tej imprezy krąży wokół zamysłu kultywowania lokalnej tradycji podkreślając, że Raba Wyżna to pogranicze kultur - miejsce, w którym spotykają się kultury: podhalańska, gorczańska i orawska. Stąd pomysł, by pokazać lokalny folk, tudzież międzynarodowy. Zaprosiliśmy zatem także zagraniczne zespoły do wspólnego kultywowania folkloru. Stąd też w program imprezy włączyliśmy muzykę country - wywodzącą się z tradycyjnego amerykańskiego folku oraz bluesa. Pragniemy stworzyć święto lokalnego folkloru, podczas którego poznawać będziemy kulturę innych państw oraz tę amerykańską.

Lokalny folklor to tradycja wielu rodzin naszego regionu, spaja i łączy pokolenia. Podobnie jest z muzyką country. Utwory country to z reguły proste piosenki oparte na schemacie rockandrollowym i liryczne ballady. To muzyka amerykańskich farmerów, którzy mieszkają na wsi i do dziś słuchają jej jadąc do pracy, bądź spędzając czas ze swoją rodziną; utwory country opowiadają o codziennych sprawach zwykłych ludzi jak miłość, praca, zabawa – ich częstym tematem bywa rodzina. Bawmy się zatem w tym dniu całymi rodzinami w rytm muzyki country i folku.

Zachęcamy do uczestnictwa w PARADZIE COUNTRY, a swój udział w imprezie podkreślmy elementem stroju kowbojskiego, indiańskiego bądź folkowego!

Źródło: organizatorzy

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 4 i 2: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »