• Niedziela, 16 czerwca 2019
  • Imieniny: Aliny, Justyny, Benona

Informacje

Nagroda dla teatralnej grupy apostolskiej i księdza Włodzimierza Kurka

Data: 14 maja 2012, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 3502

"Grupa Apostolska Rabka-Zdrój" za spektakl pt. "Dziady - część III" w reżyserii księdza Włodzimierza Kurka zdobyła I miejsce na XXXII Archidiecezjalnym Przeglądzie Amatorskich Zespołów Teatru Religijnego im. Księdza Kardynała Karola Wojtyły, odbywającego się pod honorowym patronatem Metropolity Krakowskiego Kardynała Stanisława Dziwisza.

Dodatkowo ks. Kurek otrzymał nagrody indywidualne za reżyserię i scenografię, a nagrodę za grę aktorską Jakub Dyrcz (za rolę Guślarza).

- Historia tego przeglądu sięga naprawdę księdza kardynała Karola Wojtyły, który zapoczątkował jakby ten przegląd, w tym sensie, że zawsze bardzo zależało mu na młodych ludziach i na twórczości artystycznej. W naszym duszpasterstwie młodzieży powstało wtedy "Studium chrześcijańskiej kultury żywego słowa", które było konkursem recytatorskim organizowanym w całej diecezji. Kończyło się zawsze w Kalwarii, gdzie ksiądz kardynał Wojtyła wręczał zawsze nagrody poszczególnym uczestnikom. Kontynuujemy to dzieło u którego podstaw jest jakby takie tchnięcie błogosławionego Jana Pawła II i to się toczy aż do tej pory. Trwamy w jego myśli. Sam przecież był aktorem Teatru Rapsodycznego, kochał grac na scenie, pamiętamy wszyscy jak w Wadowicach recytował fragment poezji, tej którą wykonywał właśnie na scenie - "Antygonę". Cieszymy się, że są młodzi ludzie, którym się chce, bo to bardzo ważne, że chce im się przychodzić, ćwiczyć i uczyć i że przybliżają te piękne wartości, którymi trzeba żyć dzisiaj, chyba bardziej niż kiedykolwiek, kiedy tak spłyca się wszystko to co jest piękne - powiedział w teatrze "Rabcio" ksiądz Paweł Kubani, moderator Grup Apostolskich RAM.

W przeglądzie wzięło udział siedem zespołów z Archidiecezji Krakowskiej, z Trzebini, Kęt, Krakowa, Oświęcimia, Luborzycy i Rabki-Zdroju. Finał odbył się w rabczańskim teatrze "Rabcio".

(mr)

Galeria zdjęć

Dziękujemy za dotychczasowe komentarze.
Zapraszamy do komentowania artykułów na naszym Facebooku

Komentarze

michal
15.05.2012 21:59
IP: 83.29.227.203

Gratulacje dla ks.Kurka za rezyserie tak wspanialego spektaklu.Bog zaplac za wszystko !!!!!!!!

obserwatorzy
15.05.2012 21:55
IP: 83.29.227.203

Brawo dla ks.Wlodzimierza Kurka takich ksiezy nam brakuje w naszej parafii jego zaangazowanie w zycie parafian ,wrazliwosc i milosc do kultury to wartosci nieocenione.Dziekujemy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!