• Imieniny: Teofila, Zyty, Żywisława
Wiadomości
Data: 30 maja 2019, Czwartek / Ilość wyświetleń: 1716

Udany początek sezonu zawodniczek z KJ Mszana Górna (zdjęcia)

Jeźdźcy reprezentujący Klub Jeździecki Mszana Górna zaliczyli swoje pierwsze starty w zawodach hipicznych w tym sezonie. Uzyskane wyniki zasługują na podsumowanie początku sezonu.

Halowy Puchar Polski w ujeżdżeniu 21-24.03.2019 r. - KJ Szary Michałowice:

W zawodach udział wzięła Zuzanna Sławecka startująca na koniach Kora i Atut. Po dwóch dniach eliminacji zawodniczka KJ Mszana Górna uzyskała awans do niedzielnego finału. W finałowym przejeździe Zuzanna startowała na koniu Atut. Ostatecznie ta dwójka uplasowała się na 13. miejscu. To świetny debiut tej pary w zawodach takiej rangi.

Towarzyski Puchar w skokach 05-07.04.2019 r. – w LKS Krakus Swoszowice:

Startowała w nich Weronika Jagoda na koniu Talizman. Ta para zaliczyła pierwsze stary w tym sezonie i bardzo dobre przejazdy bez punktów karnych w klasie LL 60 cm i LL80cm. Swoich sił spróbowała również Zuzanna Sławecka na koniu Kora, która rywalizację skończyła na 2. miejscu w rundzie złotej L 100cm; wynikiem tym zdobyła również III KL sportową w skokach.

Towarzyski Puchar w skokach 03-05.05. 2019 r. LKS Krakus Swoszowice:

Weronika Jagoda zaliczyła kolejne przejazdy bez punktów karnych w klasie LL 80 cm, a Zuzanna Sławecka pierwszy start w klasie P 110 cm i czysty przejazd w debiucie; ostatecznie zawody ukończyła na 6. miejscu.

Regionalne zawody w skokach 10-12.05.2019 r. - Głogów Małopolski.
Weronika Jagoda zaliczyła dwukrotnie czyste przejazdy w LL 80 cm i zdobyła pierwsze miejsca w konkursie dokładności. Zuzanna Sławecka bez punktów karnych L 100 cm – 2. miejsce oraz bezbłędny przejazd w klasie P 110 cm - 4. miejsce.

Otwarte Mistrzostwa Opolszczyzny w Ujeżdżeniu 11-12.05.2019 r. - Zakrzów:

Debiut Alicji Stopy w klasie L i P - świetne wyniki i 2. miejsce dla zawodniczki KJ Mszana Górna.

Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 17-19.05.2019 r. – Radzionków;

Świetne występy Alicji Stopy (startującej na koniu Dany Foxs B) i dwukrotnie 7. miejsce. Zuzanna Sławecka startująca w trzech przejazdach na koniu Atut zajęła wysokie lokaty: 4,3,2 miejsce i wywalczyła awans do Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Ponadto miłą niespodzianką jest fakt, że dzięki bardzo dobrym wynikom w sezonie 2018 Zuzanna Sławecka uzyskała II klasę sportową w dyscyplinie ujeżdżenia.

W tym sezonie zawodnicy KJ Mszana Górna wezmą udział w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w skokach oraz Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego jak również w mistrzostwach województwa w skokach, ujeżdżeniu i WKKW. Najbliższe zawody z udziałem zagórzańskich zawodniczek to Mistrzostwa Województwa w skokach przez przeszkody w Facimiechu, które rozegrane zostaną w dniach od 31. maja do 02.czerwca. Zagórzańscy zawodnicy rozpoczynają również pracę z innymi trenerami.

- Serdeczne podziękowania kierujemy do pani Angeliki Zapały za solidne podstawy jeździeckie naszych zawodników oraz wyszkolenie Atuta – wyrazy wdzięczności przekazuje Zarząd Klubu.