• Wtorek, 2 marca 2021
  • Imieniny: Heleny, Henryka, Halszki

Informacje

Nagrody za najlepsze promowanie czytelnictwa (zdjęcia)

Data: 12 lipca 2019, Piątek / Ilość wyświetleń: 1756

W ramach odbywającego się w Rabce-Zdroju Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej Rabka Festival 2019, w kinie Śnieżka odbyło się wręczenie nagród w konkursie „Zwyrtała”, na najlepszy pomysł promujący czytanie.

- Tak jak nagradza się pisarzy, którzy tworzą wspaniałe książki, tak samo pomysły promujące czytelnictwo bywają tak fantastyczne i wspaniałe, że często pomysł „robi” książkę – podkreślała Iwona Haberny, pomysłodawczyni i organizatorka Rabka Festival. - Świetna książka niewypromowana – umrze, a czasem słabą książkę da się wypromować. Pomyślałam, że Rabka Festiwal to znakomite miejsce, ale nie żeby wybierać kolejną książkę roku, ale nagrodzić osoby, które znakomicie promują książki, po to, żeby ich pomysły nie umarły, jakoś je utrwalić, docenić ludzi i ocalić pomysły.

Jury pod przewodnictwem prof. Anna Janus-Sitarz przyznało dwie równorzędne nagrody główne: Edycie Pietrzak z Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie za projekt „Centralne Biuro Czytelnicze” i Marii Deskur z Fundacji Powszechnego Czytania za projekt „Książka na receptę”. Laureatki otrzymały w nagrodę weekend (12-15 lipca 2019) w SPA „Rabczański Zdrój”, ufundowany przez Uzdrowisko Rabka SA.

(mr)

Galeria zdjęć