• Środa, 26 lutego 2020
  • Imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego

Informacje

Rekord w mszańskim sztabie WOŚP!

Data: 16 stycznia 2020, Czwartek / Ilość wyświetleń: 642

Znowu wspólne granie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przyniosło nam rekordowy wynik. Mszański sztab WOŚP to przede wszystkim 300 wolontariuszy, którzy kwestowali we wszystkich okolicznych miejscowościach z dużym wsparciem naszego podsztabu w Dobrej. 204 570,42 zł – taką kwotą zamknęła się uliczna kwesta, która trwała od samego rana aż po wieczorną licytację.

W sztabie, czyli w Miejskim Ośrodku Kultury przygotowany był również ciekawy program, z którego w pierwszej kolejności skorzystali najmłodsi. Bal karnawałowy rozpoczął się o godz. 10:00 i pewnie dla niektórych mógłby wcale się nie skończyć, ale czekały dalsze atrakcje. Marszobieg z sekcją MOK był kolejny na liście - tym razem biegaliśmy w parku miejskim, z finałowym sercem, które ułożyli nasi biegacze. Powrót do MOKu oznaczał wielką ucztę, którą rozpoczął konkurs na najlepsze ciacho w mieście. Aż pięć ciast musieli spróbować ci wszyscy, którzy potem oddali głos i wybrali to najlepsze, a na razie specjalistka od bez – Kasia nie schodzi z podium… Było słodko, ale równie ciekawie wyglądały warsztaty kulinarne z Kubą Kasińskim. Co roku podbija nasze serca eksperymentalnym menu, tym razem na stole królowało sushi i nie zabrakło chętnych by nauczyć się je zwijać. Ale i tak największa kolejka ustawiła się w momencie kiedy zapowiedział, że będzie można spróbować jadalnych balonów z helem…

Kulinarna magia trwała by dalej, gdyby nie koncerty. Z utworami z nowej płyty i nie tylko zaprezentował się nam zespół Gooroleska. Rozbujana publiczność doczekała się licytacji, podczas licznie przekazane gadżety potrafią wywindować nasz wynik o kilkanaście tysięcy wyżej. Co ciekawe zawsze znajduje się taki przedmiot, o który toczą się gorące walki nie tylko wośpowe koszulki, są takie gadżety, które wracają z roku na rok, tak jak złote serduszka, kapelusz czy młotek. Niepozorne rzeczy nabierają wartości, tak jak kiedyś były to ogórki Babci Panasiowej, a teraz zestaw gadżetów z Małopolski z czerwonymi koralami… Ostudzić emocje po licytacji mogliśmy tylko w jeden sposób – Światełkiem do nieba. Barwne widowisko na niebie zachwyciło nie tylko najmłodszych, a udało się to dzięki naszym sponsorom. Uwieńczeniem całego dnia był koncert zespołu „Magic Juice”, który porwał do zabawy wszystkich na sali. Muzyka funky i pozytywne emocje udzieliły się wszystkim, którzy wspólne fetowali finałową kwotę. Znowu rekord!

Dziękujemy Wam wszystkim!!!!

Jedyne czego nie udało nam się do końca policzyć to worki nakrętek, które nieustannie zapełniały nasze dwa serducha... Dziękujemy na ten odzew, zebrane nakrętki przekażemy dalej, a serca planujemy ustawić w naszych szkołach by akcja miała kontynuację.

Za 28. Finał WOŚP w Mszanie Dolnej przede wszystkim wolontariuszom

Dziękujemy wszystkim, którzy wrzucali do puszek i licytowali

Pracownikom i Bankowi Spółdzielczemu w Mszanie Dolnej

Na wynik mszańskiego sztabu złożyła się kwesta w miejscowościach:

Mszana Dolna, Dobra, Skrzydlna, Jurków, Glisne, Jodłownik, Kamienica, Kasina Wielka, Kasinka Mała, Konina, Krzczonów, Lubień, Lubomierz, Łętowe, Łętownia, Łostówka, Mszana Górna, Naprawa, Niedźwiedź, Olszówka, Pcim, Podłopień, Poręba Wielka, Raba Niżna, Słopnice, Stróża, Szczawa, Szczyrzyc, Tenczyn, Tymbark, Węglówka, Wiśniowa oraz wyciąg narciarski Kasina Wielka.

Źródło: organizatorzy