• Wtorek, 29 września 2020
  • Imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela

Informacje

Nielegalny alkohol, tytoń i narkotyki. Rabczański przedsiębiorca aresztowany (zdjęcia)

Data: 4 lutego 2020, Wtorek / Ilość wyświetleń: 11492

RABKA-ZDRÓJ: Potwierdziły się krążące od kilku dni plotki o zatrzymaniu jednego z rabczańskich przedsiębiorców z branży spożywczej. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu zatrzymali 38-latka, który przechowywał nielegalne wyroby tytoniowe i narkotyki w wynajmowanych lokalach na terenie Rabki-Zdrój. Zatrzymany najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Wysokość uszczuplenia należnego podatku akcyzowego wstępnie oszacowano na blisko 400 tys. złotych.

Na trop nielegalnego procederu wpadli nowotarscy kryminalni. Ustalenia i intensywna praca funkcjonariuszy doprowadziła do zatrzymania w sobotę tj. 1 lutego br. 38-letniego mężczyzny. Podczas przeszukania wynajmowanych pomieszczeń, funkcjonariusze ujawnili łącznie 432 kg krajanki tytoniu, 50 720 sztuk papierosów nieoznaczonych wymaganymi znakami akcyzy oraz ponad 7 kg marihuany. Dodatkowo jedno z pomieszczeń było przystosowane do uprawiania marihuany. Ponadto w garażu w butelkach znajdowało się jeszcze 69 litrów prawdopodobnie nielegalnego alkoholu.

Zatrzymany 38-latek został przewieziony do nowotarskiej komendy. W niedzielę usłyszał prokuratorskie zarzuty. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających (art. 62 upn), przystosowania pomieszczenia do nielegalnego wytworzenia środków odurzających (art. 54 upn) oraz przechowywania wyrobów akcyzowych bez polskich znaków akcyzy (art. 65 kks) zatrzymanemu grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Wysokość uszczuplenia należnego podatku akcyzowego wstępnie oszacowano na blisko 400 tys. złotych.

Wczoraj sąd na wniosek prokuratora wobec zatrzymanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Źródło: KPP Nowy Targ

Galeria zdjęć