• Wtorek, 2 marca 2021
  • Imieniny: Heleny, Henryka, Halszki

Informacje

Burmistrz Leszek Świder: regulujemy stan prawny dróg, choć mamy olbrzymie zaległości

Data: 18 stycznia 2021, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 1026

- Niestety w sferze regulacji stanu prawnego dróg mamy olbrzymie zaległości wynikające z tego, że przez lata zrobiono bardzo niewiele w tej materii. Jednak nie oglądamy się w przeszłość tylko działamy do przodu, ponieważ brak działań w tym zakresie prowadzi często do sytuacji spornych i konfliktowych, dlatego mimo licznych trudności koniecznie musimy poprawić obecny stan rzeczy.

- Szanowni Państwo, po objęciu funkcji burmistrza na wszystkich spotkaniach osiedlowych i sołeckich w 2019 r. deklarowałem gotowość regulowania stanu prawnego dróg. Następnie zaproponowałem też aby mieszkańcy zgłaszali drogi osiedlowe, które chcieliby uregulować a gmina podejmie takie działania. Zadeklarowałem również, że gmina weźmie na siebie koszty związane z regulacją stanu prawnego wskazanych dróg.

Radny Dariusz Krzysztof i mieszkańcy jego Osiedla zwrócili się z prośbą o regulację drogi na Sierantówkę. W Ponicach mieszkańcy zwrócili się w tym zakresie w odniesieniu do drogi na roli Krupowej. W Rdzawce zwrócono się z prośbą o uregulowanie stanu prawnego drogi na osiedlu Cieślówka. Radny Rafał Wójtowicz zasygnalizował konieczność regulacji Al. 1000-lecia, gdzie dużym problemem jest nieustalona linia brzegowa Słonki, jednak po spotkaniu z Dyrektorem Wód Polskich uzyskaliśmy zgodę na podjęcie przez gminę działań zmierzających do ustalenia linii brzegowej i wydzielenia drogi Al. 1000-lecia.

Ponadto na wniosek radnych, którego inicjatorem była Radna Józefa Śmietana, Rada Miasta podjęła uchwałę dotyczącą działań wpisania do wykazu dróg gminnych dróg w Zarytem - poinformował we wpisie zamieszczonym na Facebooku.

Oprac. (mr)