• Imieniny: Teofila, Zyty, Żywisława
Wiadomości
Data: 20 czerwca 2014, Piątek / Ilość wyświetleń: 2388

Sukces uczennic z Romera! (zdjęcia)

Zawodniczki I LO im. E. Romera w Rabce-Zdroju zajęły piąte miejsce w sztafecie szwedzkiej w Ogólnopolskim finale biegów rozstawnych - Vena Sport Festival 2014. Finały rozegrane zostały w dniu 15 czerwca na stadionie AZS w Łodzi.

Rywalizacja odbywała się w sztafetach 4x100m i sztafecie szwedzkiej we wszystkich kategoriach szkół. W imprezie wzięło udział ponad sto zespołów sztafetowych z Polski i Litwy. Prawo startu mieli tylko mistrzowie województw, oraz sztafety zaproszone przez organizatora. Rabczanki awans uzyskały zwyciężając w Krakowie 23 kwietnia 2014 r.

Sztafeta szwedzka to konkurencja lekkoatletyczna, polegająca na przebiegnięciu przez czterech zawodników lub zawodniczki dystansów, jakimi są kolejno: 100 m, 200 m, 300 m i 400 m.

Zawody odbyły się dwuetapowo o godzinie 10.40 rozegrano eliminacje w których to dziewczęta w swojej serii zajęły trzecie miejsce uzyskując awans do finału. W rozegranym o godzinie 14.20 finale rabczanki pobiegły bardzo dobrze poprawiając czas z eliminacji i zajęły ostatecznie z wynikiem 2:33.84 - 5 miejsce. Zwyciężyła sztafeta III LO z Wrocławia
z czasem 2:27.91.

Sztafeta biegła w składzie: Renata Hobot - 100m, Anna Żur - 200m, Patrycja Szklarz - 300m, Kinga Łopata - 400m.

Organizatorzy imprezy zapewnili dodatkowe atrakcje, między innymi bezpłatny godzinny pobyt w Aquaparku, liczne upominki od sponsorów oraz okolicznościowe koszulki.

Źródło: materiały prasowe / Fot. Wiesław Perucki