• Sobota, 27 kwietnia 2024
  • Imieniny: Teofila, Zyty, Żywisława
Wiadomości
Data: 15 października 2015, Czwartek / Ilość wyświetleń: 2620

Mistrzostwa Gminy Mszana Dolna w piłce nożnej halowej szkół podstawowych (zdjęcia)

14 października w Mszanie Dolnej rozegrane zostały zawody sportowe w ramach Mistrzostw Gminy Mszana Dolna w piłce nożnej halowej. O zwycięstwo rywalizowało po 5 drużyn dziewcząt i chłopców. Wygrały drużyny z Łętowego i Kasiny Wielkiej.

Zawody przeprowadzono w systemie rozgrywek „każdy z każdym”. W kategorii chłopców wystartowali przedstawiciele szkół podstawowych z Łostówki, Łętowego, Kasinki Małej 1, Kasinki Małej 2 i Lubomierza 1. Najlepszą okazała się drużyna z Łętowego (opiekun Maciej Potaczek) przed Kasinką Małą 1 (Łukasz Szlachetka) i Lubomierzem 1 (Józefa Nachman).

W kategorii dziewcząt rywalizowały zespoły z Łostówki, Łętowego, Kasinki Małej 2, Kasiny Wielkiej i Lubomierza 1. Zwyciężyła Kasina Wielka (opiekun Piotr Patalita), druga była Łostówka (Maciej Potaczek), a trzecie miejsce przypadło, podobnie jak u chłopców, Lubomierzowi 1 (Józefa Nachman).

Nagrody dla najlepszych, ufundowane przez Urząd Gminy Mszana Dolna, wręczali opiekunowie drużyn. - Dziękujemy dyrekcji ZSM nr 1 w Mszanie Dolnej za użyczenie hali sportowej, dzięki czemu mogliśmy rozegrać nasze zawody w doskonałych warunkach – wyrazy wdzięczności przekazuje koordynator gminnych rozgrywek na poziomie szkół podstawowych.

Zwycięzcy zawodów będą reprezentować Gminę Mszana Dolna w zawodach powiatowych - chłopcy zagrają 20, a dziewczęta 21 października w Mszanie Dolnej.