• Gorczański Portal Informacyjny
  • Sobota, 27 kwietnia 2024
  • Imieniny: Teofila, Zyty, Żywisława
Reklama
Wiadomości
Data: 17 października 2015, Sobota / Ilość wyświetleń: 3126

Tadeusz Patalita: Mam pomysły na nasz region (Ogłoszenie płatne)

- O mojej pracy dla społeczeństwa świadczą liczne inwestycje na terenie gminy Mszana Dolna: ośrodki zdrowia, remizy, hale sportowe, boiska i nowe drogi. Popełniłbym grzech pychy gdybym powiedział, że sam wszystko zrobiłem. Miałem szczęście otaczać się ludźmi, których można było zarazić entuzjazmem i którzy potrafili ten entuzjazm przekształcić w wymierne działania. - mówi w wywiadzie Tadeusz Patalita z Raby Niżnej, kandydat do Sejmu RP.

Dlaczego wybory 25 października, w których mieszkańcy będą wybierać posłów i senatorów są takie ważne? I dlaczego ludzie powinni koniecznie wziąć w nich udział?

Tadeusz Patalita: - Wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej to jedno z najważniejszych narzędzi demokracji. W ten właśnie sposób obywatele mogą manifestować swoje sympatie polityczne, wybierać swoich przedstawicieli do najważniejszych w kraju stanowisk i współtworzyć przyszłość. Dlatego warto zawsze zastanowić się na kogo oddamy głos. Nie wolno ulegać populistycznym hasłom niektórych partii - nikt nie będzie dodrukowywał pieniędzy ( a jeżeli do tego by doszło to jaką wartość te pieniądze będą miały?), a budżet Państwa nie jest z gumy. „Demokracja nie jest ustrojem idealnym, ale jest najlepszy, jaki dotychczas istnieje” napisał Winston Churchill i ja się z nim zgadzam

Jest wielu kandydatów na posłów z naszego regionu. Dlaczego mieszkańcy powinni zagłosować na Pana?

Tadeusz Patalita: - Jako jeden z nielicznych kandydatów z okręgu wyborczego nr 14 łączę doświadczenia samorządowca i przedsiębiorcy. Pierwszy kontakt z polityką miałem w latach 1980-89, kiedy to tworzyłem struktury "Solidarności" w Rabce - Zdroju wierząc, że uda się wywalczyć dla Polski wolność. Po odzyskaniu pełnej niepodległości włączyłem się w organizowanie podstawowych struktur samorządowych jakim stały się gminy. W samorządzie lokalnym przepracowałem ponad dwadzieścia lat by ostatnimi czasy zostać przedsiębiorcą w branży handlowo - usługowej. W czasie mojej wieloletniej pracy niejednokrotnie doświadczałem niepowodzeń ale to właśnie dzięki nim nabierałem doświadczeń i potrafiłem przekuć porażki w sukcesy. O mojej pracy dla społeczeństwa świadczą liczne inwestycje na terenie gminy Mszana Dolna: ośrodki zdrowia, remizy, hale sportowe, boiska i nowe drogi. Popełniłbym grzech pychy gdybym powiedział, że sam wszystko zrobiłem. Miałem szczęście otaczać się ludźmi, których można było zarazić entuzjazmem i którzy potrafili ten entuzjazm przekształcić w wymierne działania. Jako przedsiębiorca zatrudniam obecnie osiem osób i tak samo jak inni borykam się z nadmierną biurokracją oraz nieżyciowymi przepisami. Podsumowując wiem w jaki sposób i wiem gdzie trzeba zreformować system państwowy by życie zwykłego obywatela stało się łatwiejsze. Światopogląd, którym się kieruję to społeczna nauka Kościoła Katolickiego. Wierzę bowiem, że świat oparty na założeniach nauczania społecznego Kościoła byłby światem najbliższym ideom sprawiedliwości.

Głosować na Pana będą między innymi mieszkańcy regionu Mszany Dolnej i Rabki-Zdroju. Co Pan, jako poseł, mógłby zrobić dla regionu w którym żyją?

Tadeusz Patalita: - Jako Poseł w pierwszej kolejności będę działał na rzecz jak najszybszego usprawnienia komunikacji obu miast z Krakowem poprzez budowę odpowiedniej infrastruktury kolejowej (odcinek Podłęże - Piekiełko; dalej w kierunku Zakopanego i Nowego Sącza) oraz remont i rozbudowę infrastruktury drogowej ( Zakopianka na odcinku od Lubnia do Rabki-Zdrój i droga Lubień - Mszana Dolna). Dobre połączenia komunikacyjne ze stolicą województwa to rozwój lokalnej przedsiębiorczości, możliwość kształcenia się młodzieży bez konieczności wynajmowania drogich mieszkań w Krakowie oraz rozwój turystyki.

Tak Mszana Dolna jak i Rabka Zdrój mają wielki potencjał turystyczny i trzeba go wykorzystać. Działania włodarzy obydwu miast powinny zmierzać do poprawienia infrastruktury turystycznej przy współudziale okolicznych gmin wiejskich. Zasadnym wydaje się wykorzystać walory turystyczne rzeki Raby choćby poprzez zbudowanie wzdłuż niej ścieżki rowerowej. Są na to pieniądze ale trzeba umieć po nie sięgnąć do funduszy unijnych. Brak jest również tras biegowych dla narciarzy, co znacznie poprawiłoby atrakcyjność turystyczną regionu w zimie. W niewielkim stopniu wykorzystuje się mechanizm umożliwiający partnerstwo prywatno-publiczne w realizowaniu różnego rodzaju inwestycji. Każda nowo powstała lub rozbudowująca się firma to dodatkowe miejsca pracy.

Artykuł sponsorowany
(Brak możliwości komentowania)
Reklama
Zobacz także

Witold Latusek: "Kurz wyborczy opada"

Piątek, 26 kwietnia 2024 19:07

Budowa ruszyła

Piątek, 26 kwietnia 2024 08:34

Majówka w Amfiteatrze z Meloarte

Piątek, 26 kwietnia 2024 08:33
Reklama