Informacje

Oburzenie w Rabce-Zdroju. Karetka pogotowia będzie teraz stacjonować na poczcie. Rada Miejska protestuje

Piątek, 30 grudnia 2011 19:34

Ta wiadomość została przyjęta z niedowierzaniem. Stacjonująca w Rabce-Zdroju karetka pogotowia Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu została przeniesiona z terenu szpitala miejskiego do budynku Poczty Polskiej przy ul. Orkana. Na popołudniowej sesji Rada Miejska podjęła rezolucję w tej sprawie potępiając działanie dyrekcji nowotarskiego szpitala.

W Rabce-Zdroju zostanie rozbudowany monitoring. Kamery na Placu Św. Mikołaja i na Dworcu Busów

Piątek, 30 grudnia 2011 13:36

Takie lokalizacje kamer monitoringu proponuje burmistrz Ewa Przybyło. Pierwsza miałaby czuwać nad bezpieczeństwem turystów, druga nad bezpieczeństwem podróżujących. To odpowiedź burmistrz na interpelację radnego Stanisława Kiersztyna, który zaapelował o rozwój monitoringu miejskiego.

Rokiciny Podhalańskie: pociąg przejechał po leżącym na torach nastolatku

Piątek, 30 grudnia 2011 12:03

Tej nocy około godz 22:40 w Rokicinach Podhalańskich, w rejonie przystanku kolejowego, kierujący pociągiem relacji Zakopane-Warszawa Wschodnia mieszkaniec Dobranowic, potrącił leżącego na torach w poprzek kilkunastoletniego mieszkańca powiatu nowotarskiego, w wyniku czego poniósł on śmierć na miejscu. Maszynistę przebadano na zawartość alkoholu-trzeźwy. Prokurator zarządził sekcję zwłok - poinformował dziś rano rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu asp. Roman Wolski.

Przez Rabkę samochodem do 20 ton. Most na ul. Kilińskiego nie jest zagrożony

Czwartek, 29 grudnia 2011 22:33

Nowa organizacja ruchu na drodze powiatowej Kilińskiego-Sądecka w Rabce-Zdroju sprawiła, że przez uzdrowisko przejechać mogą samochody ciężarowe o masie całkowitej nie większej niż 20 ton. Taki tonaż obowiązuje na dwóch mostach - na ul. Kilińskiego i ul. Sądeckiej - stojących na drodze przejazdowej przez uzdrowisko, rozpoczynającej się na skrzyżowaniu z "zakopianką" na Zaborni, a kończącej "u Łopaty", na skrzyżowani z drogą krajową na Nowy Sącz.

Nowa funkcja na Gorce24.pl - dodawanie komentarzy do artykułów!

Czwartek, 29 grudnia 2011 20:55

Spełniamy Waszą prośbę - od dziś można komentować wszystkie artykuły ukazujące się na portalu Gorce24.pl. Jesteśmy ciekawi, co sądzicie o wydarzeniach, które opisujemy, o decyzjach podejmowanych przez lokalne władze, o tym, co robią i co mówią inni. Piszcie, komentujcie, oceniajcie, jak trzeba krytykujcie. Ze swojej strony zapewniamy, że nie będziemy tolerować chamstwa i braku kultury. Chcemy dyskusji - nie pyskówki.

Radny z Olszówki złożył ślubowanie

Czwartek, 29 grudnia 2011 20:17

28 grudnia podczas XVIII sesji Rady Gminy Mszana Dolna ślubowanie złożył nowowybrany radny wsi Olszówka - Wojciech Gil. Objął on mandat po zmarłym tragicznie Andrzeju Żurku. Wybory uzupełniające w okręgu wyborczym nr 7, obejmującym sołectwa: Olszówka i Glisne, zgodnie z zarządzeniem wojewody małopolskiego, odbyły się w dniu 18 grudnia.

Burmistrz Mszany Dolnej uniewinniony

Czwartek, 29 grudnia 2011 12:36

Sąd Rejonowy w Limanowej uniewinnił dziś burmistrza Mszany Dolnej Tadeusza Filipiaka od zarzutu nieodpowiedniego parkowania i postoju.

Kolejna pożyczka dla rabczańskiego szpitala?

Środa, 28 grudnia 2011 17:53

Szpital Miejski w Rabce-Zdroju oddał całą pożyczkę - 650 tys. zł wraz z odsetkami - jaką zaciągnął w Urzędzie Miasta w związku z kłopotami z otrzymaniem w tym roku kontraktów i pieniędzy z Narodowego Funduszu Zdrowia. Pieniądze były potrzebne szpitalowi na bieżącą działalność - bez nich mógł stracić płynność finansową i upaść. Teraz, mimo wyjścia na prostą, chce kolejnej pożyczki od miasta - 240 tys. zł.

Rabka-Zdrój: Dobre czasy się skończyły. Czas zaciskać pasa i spłacać kredyty

Środa, 28 grudnia 2011 15:09

Kontynuacja rozpoczętych inwestycji - nowe w niewielkim zakresie, niski deficyt, spłata zaciągniętych kredytów, zadłużenie nie przekraczające 50 procent - na trudne czasy Rabka-Zdrój ma oszczędny budżet.

Justyna Kowalczyk Asem Małopolski

Środa, 28 grudnia 2011 13:38

Pochodząca z Kasiny Wielkiej biegaczka narciarska wygrała plebiscyt "Dziennika Polskiego" na najlepszego sportowca Małopolski pokonując tenisistkę Urszulę Radwańską i skoczka narciarskiego Kamila Stocha. Wysokie piąte miejsce w plebiscycie zajęła niepełnosprawna paraolimpijka z Rabki-Zdroju Katarzyna Rogowiec.