Informacje

Spotkania informacyjne ws. unijnych dotacji w Rabce-Zdroju i Rdzawce

Środa, 29 lutego 2012 15:38

Stowarzyszenie "Przyjazna Dolina Raby" zaprasza wszystkie osoby zainteresowane uzyskaniem dotacji unijnej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 na spotkania informacyjne w tej sprawie - 6 marca odbędzie się ono w Rabce-Zdroju, 7 marca w Rdzawce.

Gdzie się podział neon kina Śnieżka?

Środa, 29 lutego 2012 11:14

RABKA-ZDRÓJ: Choć tytuł tego artykułu jest nieco prowokacyjny, to wcale nie mam zamiaru prowadzić dochodzenia ani powoływać komisji śledczej… Chciałbym za to zaprosić Was do próby odtworzenia historii budynku kina Śnieżka a także refleksji na temat jego roli w przeszłości i teraźniejszości. Jeśli macie jakieś pamiątki związane ze Śnieżką (zdjęcia, fotosy, plakaty itp.), które moglibyście udostępnić Lokomotywie będzie nam niezmiernie miło. Może uda się nam wspólnie zorganizować wystawę poświęconą temu miejscu ? Całkiem serio myślimy też o odtworzeniu dawnego neonu kina. W związku z tym szukamy zdjęć (filmów ?), na podstawie których można by zrekonstruować neon - pisze Grzegorz Werner, prezes Stowarzyszenia Lokomotywa.

IV Zjazd Powiatowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Limanowej

Wtorek, 28 lutego 2012 19:35

Działacze ludowych zespołów sportowych z terenu gmin Mszana Dolna i Niedźwiedź znaleźli się w gronie odznaczonych honorową odznaką LZS i Medalem 60-lecia, podczas IV Zjazdu Powiatowego Zrzeszenia"Ludowe Zespoły Sportowe" w Limanowej.

Kasina Wielka od kilku lat czeka na Europejskie Centrum Narciarstwa Biegowego i Biathlonu. Czy się doczeka?

Wtorek, 28 lutego 2012 13:14

W Kasinie Wielkiej już kilka lat temu miało powstać Europejskie Centrum Narciarstwa Biegowego i Biathlonu. Centrum nie ma i nikt nic nie robi, by powstało - informuje TVP Kraków w reportażu wyemitowanym na antenie stacji.

TVP Kraków w Lubomierzu

Wtorek, 28 lutego 2012 12:07

W sobotę, 25 lutego, na stoku narciarskim SKI Lubomierz ekipa popularnego w TVP KRAKÓW programu telewizyjnego „Ślizg” nagrywała kolejny odcinek tego cyklu.

Nie żyje Władysław Szepelak z Bielanki, poeta, były więzień Auschwitz i Palace

Wtorek, 28 lutego 2012 09:17

Zmarł w szpitalu w Nowym Targu w wieku 88 lat. Za życia został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz krzyżami Armii Krajowej, krzyżem Partyzanckim i Oświęcimskim.

Za szybko wszedł autem w zakręt i rozbił się na słupie elektrycznym

Poniedziałek, 27 lutego 2012 14:13

W Mszanie Dolnej na ul. Zakopiańskiej kierujący samochodem VW Golf 40-letni mężczyzna, z powodu niedostosowania prędkości na łuku drogi utracił panowanie nad kierownicą i wypadł. Samochód rozbił się o słup trakcji elektrycznej.

Pomysł na biznes - konkurs dla młodzieży

Poniedziałek, 27 lutego 2012 12:17

Ogłoszono VII edycję konkursu pt. "Pomysł na Biznes w Powiecie Limanowskim". Jego organizatorem jest Powiat Limanowski. Celem konkursu jest promocja postaw przedsiębiorczości wśród młodzieży szkół ponadgimnzjalnych z terenu powiatu.

Osiemnastolatka ze Skawy została I wicemiss Podhala (zdjęcia)

Niedziela, 26 lutego 2012 11:25

Iwona Rapacz ze Skawy w gminie Raba Wyżna zdobyła tytuł I-wszej vice Miss Podhala w konkursie na najpiękniejsza mieszkankę Podhala, który odbył się w sobotę wieczorem w restauracji "Góralsko strawa" w Nowym Targu. Miss Polonią Podhala została 18-letnia Małgorzata Stoch z Nowego Targu.

Wstępne wyniki badań złóż wód termalnych w Porębie Wielkiej są optymistyczne: jest ciśnienie, jest solanka, jest wysoka temperatura

Piątek, 24 lutego 2012 16:35

Wspólnicy spółki Gorczańskie Wody Termalne wizytowali wczoraj prace wieży wiertniczej przy otworze IG - 1 w Porębie Wielkiej. Wstępne wyniki badań są bardzo optymistyczne. Potwierdzają się, znane już od lat 70-tych ubiegłego wieku fakty, a są nimi - ciśnienie wody, jaka wypływa z otworu oraz jej temperatura. Co więcej, aktualne wyniki są lepsze, niż się spodziewano.