Informacje

Goście z Meksyku

Wtorek, 24 lipca 2012 20:38

36-osobowy zespół regionalny TIATIZCALLI ze stolicy Meksyku Mexico City, który bierze udział w Świecie Dzieci Gór w Nowym Sączu, przyjechał dziś w towarzystwie dzieci z zespołu regionalnego Majeranki z kilkugodzinną wizytą do Rabki-Zdroju. Obie grupy wróciły późnym popołudniem z powrotem na do Nowego Sącza, ale wrócą do Rabki-Zdroju 30 lipca.

Stulatek na Słonem

Wtorek, 24 lipca 2012 18:52

RABKA-ZDRÓJ: Bartłomiej Handzel ze Słonego obchodził 23 lipca setne urodziny. Z życzeniami do dostojnego jubilata udała się burmistrz Ewa Przybyło, jej zastępca Robert Wójciak, naczelnik Urzędu Stanu Cywilnego Zofia Janicka, kombatanci z rabczańskiego koła i towarzyszący im przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Nowym Sączu.

Mszański hotel nominowany w plebiscycie Wielkie Odkrywanie Małopolski 2012

Wtorek, 24 lipca 2012 11:47

XVI-wieczny Kasztel - Chateau Folwark Stara Winiarnia Mszanie Dolnej został zakwalifikowany do drugiego etapu 13. edycji Plebiscytu Wielkie Odkrywanie Małopolski 2012.

Odkryj Beskid Wyspowy w Rabce-Zdroju: ponad tysiąc gości na Polczakówce

Poniedziałek, 23 lipca 2012 18:43

Tym razem Rabka-Zdrój była gospodarzem akcji „Odkryj Beskid Wyspowy”, promującej urocze zakątki i atrakcje tego, do niedawna jeszcze słabo poznanego przynajmniej w porównaniu z pobliskimi Tatrami czy Gorcami, pasma górskiego. W niedzielę uczestnicy akcji, a było ich ponad 1000, spotkali się na Polczakówce w Rabce-Zarytem.

Nie żyje Kazimierz Kokoszka, legenda KS Turbacz Mszana Dolna

Poniedziałek, 23 lipca 2012 12:43

Nie żyje Kazimierz Kokoszka - miał 62 lata. Od wielu lat związany z Klubem Sportowym Turbacz Mszana Dolna. Sekretarz i Gospodarz mszańskiego klubu. Popełnił samobójstwo na terenie stadionu.

Orkiestra z Kasinki Małej koncertowała w Medjugorie (zdjęcia)

Poniedziałek, 23 lipca 2012 12:41

To był drugi zagraniczny wyjazd orkiestry dętej „Sami Swoi” z Kasinki Małej-Zagródca w ciągu ostatnich dziesięciu miesięcy. Po występach na Placu św. Piotra w Rzymie i na Monte Casino, tym razem przyszedł czas na koncerty na chorwacko-bośniackiej ziemi - w Medjugorie.

Niecodzienny wypadek przy ul. Piłsudskiego

Poniedziałek, 23 lipca 2012 11:17

RABKA-ZDRÓJ: Doszło w niego w nocy. Na placu przed lokalem gastronomicznym kobieta uruchomiła samochód, który - będąc na biegu - nagle ruszył, przejechał kawałek i uderzył w siedzącego na schodach mieszkańca Rabki-Zdroju.

Koncert jazzowy z górnej półki w kinie Śnieżka

Poniedziałek, 23 lipca 2012 11:13

RABKA-ZDRÓJ: Na inaugurację sceny Cafe Klub w kinie Śnieżka prowadzonym przez Stowarzyszenie Lokomotywa, zagrał wraz towarzyszącym mu zespołem, jeden z najzdolniejszych pianistów jazzowym młodego pokolenia Paweł Kaczmarczyk. Muzyk trafił do Rabki-Zdroju przez przypadek - złamał rękę i przyjechał na cztery tygodnie leczyć się w "Pstrowskim". Na zakończenie swojego pobytu w uzdrowisku, w ramach podziękowania za opiekę, dał koncert, co tłumaczyło obecność wielu lekarzy na występie.

Komendant odpowiada na list ws. horroru w szaletach

Niedziela, 22 lipca 2012 12:20

Kazimierz Zapała, komendant Straży Miejskiej w Rabce-Zdroju wyjaśnia, że to nie czyjeś zaniedbanie, ale akt wandalizmu był przyczyną niehigienicznego stanu szalet - toi toi - w Parku Zdrojowym.

Rabczanin wygrywa mistrzostwa i ustanawia nowy rekord Polski w dojeniu sztucznej krowy (zdjęcia)

Niedziela, 22 lipca 2012 11:36

RABKA-ZDRÓJ: W Parku Rozrywki i Edukacji Rabkoland odbyły się XII Mistrzostwa Polski w dojeniu sztucznej krowy. W finałowej rozgrywce udział wzięło 28 zawodników. Wygrał 23-letni Konrad Urbańczyk z Rabki-Zdroju ustanawiając przy tym nowy rekord Polski.