• Wtorek, 11 grudnia 2018
  • Imieniny: Damazego, Waldemara, Artura

Informacje

Innowacyjna impreza na Polczakówce (zdjęcia)

Niedziela, 14 października 2012 11:00

RABKA-ZDRÓJ: Fundacja Rozwoju Regionu Rabka przygotowała na Polczakówce w Rabce-Zarytem imprezę pod nazwą „Widok na innowacje”, zorganizowaną w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji.

Ruszyła wycinka drzew w rabczańskim Parku Zdrojowym (zdjęcia)

Piątek, 12 października 2012 15:33

Od kilku dni firma z Myślenic wycina - na zlecenie Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju - chore i usychające drzewa w Parku Zdrojowym. Planowana wycinka ma objąć około 120 drzew.

Powstało Radio Etno FM

Piątek, 12 października 2012 15:22

Małopolskie Radio Kulturalne Etno Fm to inicjatywa Gorczańskiej Organizacji Turystycznej.

Zakończono największą inwestycję realizowaną w 2012 roku na terenie gminy Niedźwiedź

Piątek, 12 października 2012 15:17

Urząd Gminy w Niedźwiedziu poinformował, że zakończyła się modernizacja ujęcia wody w Porębie Wielkiej (Koninki) oraz towarzysząca tej inwestycji rozbudowa linii wodociągowej.

Są środki na założenie spółdzielni socjalnej dla mieszkańców powiatu limanowskiego

Piątek, 12 października 2012 13:15

Chciałbyś założyć spółdzielnię socjalną lub przyłączyć się do istniejącej? Masz szansę na uzyskanie dotacji na ten cel. Wnioski na jej zdobycie w wybranych regionach Małopolski (m.in. powiat limanowski) można składać od 23 października (wtorek) do 13 listopada (wtorek).

Laur dla Zygmunta Wójtowicza

Czwartek, 11 października 2012 16:20

RABKA-ZDRÓJ: Zygmunt Wójtowicz - rabczański rzeźbiarz i gawędziarz - został wyróżniony w XI Ogólnopolskim Konkursie Rzeźbiarskim „Patroni Naszych kościołów” za rzeźbę św. Józefa Robotnika. Wernisaż pokonkursowy miał miejsce 29 września w kościele Karmelitów Bosych w Zawoi.

Jagnięcina podhalańska - także z okolic Mszany Dolnej i Niedźwiedzia

Czwartek, 11 października 2012 12:55

Gmina Niedźwiedź oraz sołectwa z gminy Mszana Dolna: Olszówka, Raba Niżna, Łostówka, Łętowe i Lubomierz - to rejon w którym Unia Europejska zezwoliła na hodowlę owiec, z których pochodzi mięso od dziś chronione nazwą "jagnięcina podhalańska".

Mieszkańcy Mszany Dolnej nowych radnych wybiorą w grudniu

Czwartek, 11 października 2012 11:19

Wybory uzupełniające do Rady Miasta w Mszanie Dolnej odbędą się 9 grudnia - poinformowała Maria Zięba, dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Nowym Sączu. Mieszkańcy Mszany Dolnej wybiorą radnych w dwóch okręgach. Zastąpią oni dotychczasowych radnych Rafała Darę i Macieja Dulębę. Obaj, zgodnie z wyrokiem sądu, stracili mandaty, bo złamali prawo prowadząc działalność gospodarczą na mieniu gminy.

Ukradli znak na Garncarskiej, ale zakaz wjazdu nadal obowiązuje (zdjęcia)

Środa, 10 października 2012 21:11

RABKA-ZDRÓJ: Nieznany sprawca ukradł znak zakazu wjazdu na ul. Garncarską od strony miasta. Chodzi o skrót prowadzący przez Dzielce. Obecnie, na czas budowy ronda U Łopaty, na drodze tej wprowadzono ruch jednokierunkowy - od strony Skomielnej Białej. Mimo to wielu kierowców próbuje skrócić sobie drogę i jeździ przez Dzielce od strony Rabki, co jest zabronione.

Kilometr nowej drogi z Rabki do Ponic za pół miliona złotych (zdjęcia)

Środa, 10 października 2012 18:57

Firma MOTA - ENGIL Central Europe S. A. z Krakowa wygrała przetarg na przebudowę kilometrowego odcinka drogi powiatowej Rabka-Zdrój (ul. Podhalańska) - Ponice. Cena wybranej oferty to 575 tys. zł.