Informacje

Rabka-Zdrój: nietrzeźwi na drogach

Poniedziałek, 2 kwietnia 2012 12:55

Trzech nietrzeźwych kierowców - mieszkańców Ponic, Rokicin Podhalańskich i Naprawy - zatrzymali od soboty rabczańscy policjanci.

Misterium Męki Pańskiej w Harkabuzie

Poniedziałek, 2 kwietnia 2012 12:46

1 kwietnia uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Harkabuzie pod kierunkiem pani Moniki Sarniak przygotowali dla swoich rodziców, dziadków, rodzeństwa, sąsiadów i znajomych przedstawianie "Misterium Męki Pańskiej".

Z Olszówki do Warszawy

Poniedziałek, 2 kwietnia 2012 12:30

Dzieci z Zespołu Szkoły i Przedszkola w Olszówce przebywały na wycieczce w Warszawie. Organizatorami tegorocznej wycieczki byli tak jak w ubiegłym roku pani Dyrektor Bogusława Pajdzik oraz katechetka pani Dominika Kubińska.

ONR znowu oplakatował Rabkę-Zdrój

Poniedziałek, 2 kwietnia 2012 10:40

RABKA-ZDRÓJ: Narodowcy ze Stowarzyszenia Obóz Narodowo-Radykalny Podhale Koło Rabka-Zdrój oraz ich sympatycy przeprowadzili na terenie swojego miasta kolejną akcję informacyjno-plakatową.

Tradycyjny Konkurs Palm Wielkanocnych w Rabce-Zdroju (wyniki i zdjęcia)

Niedziela, 1 kwietnia 2012 18:36

Trzy główne nagrody w Konkursie Palm Wielkanocnych w Rabce-Zdroju zdobyli: Anna i Wojciech Dulańscy za Najbardziej Tradycyjną Palmę, dziecięcy zespół regionalny "Robcusie" za Najpiękniejszą Palmę oraz Kamila i Benek Wietrzyk za Najoryginalniejszą Palmę.

Powstaje spółdzielnia socjalna: szansa dla bezrobotnych z miasta i gminy Rabka-Zdrój, wygoda dla władz miasta

Sobota, 31 marca 2012 18:08

RABKA-ZDRÓJ: Samorząd sam będzie decydował, komu powierzyć utrzymanie czystości i porządku w Parku Zdrojowym, a potem może też w całym mieście. Nie będzie trzeba organizować przetargów i być "skazanym" na firmę, która go wygra. Nie bez znaczenia jest też pomoc miejscowym bezrobotnym. To główne argumenty, które zdecydowały, że Rada Miejska Rabki-Zdroju zdecydowała, że miasto utworzy wspólnie z Towarzystwem Krzewienia Kultury Fizycznej "Carlina" - Rabczańską Spółdzielnię Socjalną "Dziewięćsił".

Niszczeją nowe ławki w Parku Zdrojowym. Rabczańska firma naje się wstydu?

Sobota, 31 marca 2012 12:11

RABKA-ZDRÓJ: Rewitalizacja Parku Zdrojowego jeszcze formalnie się nie zakończyła, a nowe ławki zamontowane przy alejkach sypią się, łuszczy się na nich lakier - twierdzą władze miasta i m.in. z tego powodu nie chcą zapłacić wykonawcy za ostatnie faktury.

Burmistrz Rabki-Zdroju odpowiada na krytyczne artykuły

Piątek, 30 marca 2012 22:36

W nawiązaniu do informacji zawartych w artykule "Burmistrz odpowie za łamanie prawa" oraz "Burmistrz może stracić fotel za łamanie prawa" chciałabym poinformować wszystkich czytelników "Dziennika Polskiego", że skargi, o których mowa w artykułach autorstwa redaktora Zbigniewa Bartusia, to skargi 5 osób skupionych wokół byłego radnego, który zawsze pozostaje w opozycji niezależnie od tego, kto w danym okresie sprawuje funkcję Burmistrza (Gmina Rabka-Zdrój liczy 17 400 mieszkańców) - napisała burmistrz Rabki-Zdroju Ewa Przybyło w liście do Marka Kęskrawca, Redaktora Naczelnego "Dziennika Polskiego". List opublikowano dziś wieczorem na stronie internetowej Urzędu Miejskiego.

III miejsce Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej w konkursie wiedzy o Janie Pawle II

Piątek, 30 marca 2012 22:31

W Dobczycach odbył się etap rejonowy Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ojcu Świętym pt. "Pielgrzymi Szlak Jana Pawła II – III Pielgrzymka Ojca Świętego do Ojczyzny". Dwie przedstawicielki Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej - Joanna Cieżak i Weronika Skalska - uczennice klasy V zajęły III miejsce w tych zmaganiach.

Mszana Dolna: oddaj stary telewizor na złom

Piątek, 30 marca 2012 20:33

3 kwietnia w godzinach 9.00-17.00 przy ul. Starowiejskiej na parkingu obok dawnego Motelu (przy Szałasie) odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego - RTV i AGD. Tak zwane elektrośmieci można będzie oddać za darmo do kontenera udostępnionego przez firmę ŁOMZIK zajmującą się recyklingiem tego typu odpadów.