• Imieniny: Teofila, Zyty, Żywisława
Wiadomości
Data: 23 lutego 2012, Czwartek / Ilość wyświetleń: 4064

Justyna ma gdzie biegać. Trasy biegowe w Lubomierzu-Rzekach już otwarte

W sobotę otwarto i przekazano do użytku wszystkim aktywnym biegaczom trasy biegowe w Lubomierzu - Rzekach. Długość jednego okrążenia wynosi ok. 4 km, minimalna szerokość trasy na zjazdach 4m, a na podbiegach ok. 10m.
Nowo powstałe trasy biegowe poprowadzone zostały istniejącymi drogami poprzez przez łąki i pola na terenie otuliny Gorczańskiego Parku Narodowego.

Trasy te wykonane zostały w ścisłej współpracy z Dyrekcją Gorczańskiego Parku Narodowego. Ich pomysłodawcą jest zaś Franciszek Jarecki, właściciel stacji narciarskiej SKI Lubomierz.

Jeszcze przed ukończeniem prac znaleźli się chętni do ich testowania. W ciągu jednego dnia trasę „zaliczyło” ok. 30 biegaczy. Jako pierwszy trasę przebiegł aktualny Mistrz Polski Amatorów - Edward Mucha. Jedno okrążenie systemem klasycznym pokonał w 17 minut, a stylem dowolnym w czasie ok. 14 minut. Te pierwsze rekordy czekają na „pobicie”.
Ich urokowi nie oparła się również nasza mistrzyni olimpijska. Wykorzystała aktualną przerwę w zawodach i przyjechała potrenować, właśnie do Lubomierza.

Wypożyczalnia nart biegowych znajduje się na stacji SKI Lubomierz. Stąd też w każdy weekend (w soboty i w niedziele) o godz. 10.00 organizowane są zbiorowe wyjścia na trasy. Grupie towarzyszy i wspiera radą instruktor tej dyscypliny. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił na „biegówkach” oraz amatorów tego sportu.