Informacje

Spotkanie gminnych wolontariuszy (zdjęcia)

Data: 16 czerwca 2017, Piątek / Ilość wyświetleń: 578

„Unośmy serca innych” – takim hasłem wszystkich przybyłych na gminne spotkanie wolontariuszy gości przywitała społeczność Zespołu Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej.

Chcieliśmy, aby każdy kto pomaga innym razem z nami podzielił się swoimi sukcesami w pracy na rzecz innych – ideę spotkania tłumaczą jego organizatorzy. Jesteśmy pewni, że każde dzieło dobrej woli płynące z serca przynosi zadowolenie, uśmiech i radość drugiego człowieka, który potrzebuje i czeka na naszą pomocną dłoń. Swoją obecnością i dobrym słowem pokrzepiła nas pani dyrektor Janina Ziemianin.

Dyrektor szkoły, w swoim krótkim wystąpieniu, przypomniała wszystkim, na czym polega istota wolontariatu. Jako niezbędne elementy prawdziwego wolontariatu wymieniła:

być pewnym - zastanowić się, dlaczego chcesz pomagać innym ludziom;
być przekonanym - nie oferować swej pomocy, jeżeli nie jesteś przekonany o wartości tego, co robisz;
być lojalnym - zgłaszać sugestie, nie „uderzaj” w innych;
przestrzegaj zasad - nie krytykować rzeczy, których nie rozumiesz, gdyż może okazać się, że mają swoje uzasadnienie;
mów otwarcie - pytać o rzeczy, których nie rozumiesz; nie pozwolić, by tłumione wątpliwości odciągnęły Cię od tego, co najważniejsze.

Janina Ziemianin wyraziła głębokie przekonanie, że to spotkanie będzie początkiem współpracy wszystkich gminnych szkół dla dobra wspólnego.

Z ogromną radością powitaliśmy w naszym gronie Wójta Gminy Mszana Dolna, pana Bolesława Żabę – informują wolontariusze. Swoimi słowami zmotywował nas wszystkich do kontynuowania zapoczątkowanej wspólnej pracy dla innych. Na nasze spotkanie przybył do nas szczególny gość pan Mateusz Gurbiel, który jest przedstawicielem Polskiej Fundacji dla Afryki. Działa ona w Krakowie, a jej założycielami są państwo Joanna i Wojciech Ziębowie. Pan Mateusz wprowadził nas w działalność Fundacji na terenie Afryki i Madagaskaru.

Część oficjalną zakończyło wręczenie przybyłym uczestnikom pamiątkowych statuetek. Każda z przybyłych do Kasiny Wielkiej szkół opisała swoją działalność w Roku Wolontariatu. Spotkanie zakończyła wspólna zabawa i poczęstunek.
Pragniemy wyrazić podziękowania, w sposób szczególny: panu wójtowi Bolesławowi Żabie za wsparcie, obecność i ciepłe słowo podczas spotkania; dyrekcji ZPO w Kasinie Wielkiej, która była gospodarzem naszego spotkania; panu Mateuszowi Gurbielowi za czas nam poświęcony i podzielenie się radami dotyczącymi idei wolontariatu; przybyłym szkołom: ZPO Kasinka Mała, SP w Łętowe, SP Mszana Górna, SP Lubomierz, ZSM Mszana Dolna nr 1 i nr 2 – wyrazy wdzięczności przekazują organizatorzy. Wspólnie dołóżmy przysłowiową „cegiełkę” unosząc serca potrzebujących, a sami doświadczymy ogromnej radości.

W imieniu organizatorów:
Bernadeta Kaletka
Agnieszka Ceklarz
Kinga Kołodziejczyk


Galeria zdjęć

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 3 i 5: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »