• Czwartek, 22 sierpnia 2019
  • Imieniny: Cezarego, Zygfryda, Marii

Informacje

Międzyszkolny Ośrodek Sportowy: nie ma dowodów, że mecz gimnazjalistów w Mszanie Dolnej był ustawiony

Wtorek, 20 marca 2012 19:37

Nie ma dowodów - podstaw na jednoznaczne stwierdzenie, że wyniki poszczególnych meczy w rundzie finałowej były w jakiś sposób "ustawiane" - poinformował Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Limanowej w odpowiedzi na zarzuty, że jeden z meczów rozegranych podczas Powiatowej Gimnazjady w piłce ręcznej w Mszanie Dolnej był "ustawiony".

Rabczańskie eliminacje do ogólnopolskiego konkursu piosenki: 10 nominowanych

Wtorek, 20 marca 2012 18:49

RABKA-ZDRÓJ. Jury w składzie: Małgorzata Majda, Kinga Brandys-Wójciak i Piotr Dziechciowski - wybrało 10 młodych piosenkarzy, którzy przeszli rabczańskie eliminacje 17 Konkursu Piosenki "Wygraj sukces" i otrzymali nominacje do kolejnego etapu. Eliminacje odbyły się w Miejskim Ośrodku Kultury i wzięło w nich udział 35 uczestników.

Czubernat, Dziwisz i Szynalik - kandydatami w plebiscycie Osobowość Ziem Górskich

Wtorek, 20 marca 2012 16:47

Przedstawiciele naszego regionu znaleźli się w gronie kandydatów w polsko-słowackim plebiscycie Osobowość Ziem Górskich. O tytuł "Samorządowiec Ziem Górskich" ubiega się radna wojewódzka Barbara Dziwisz, w kategorii "Osobowość Ziem Górskich" kandydatami są rabiańska poetka Wanda Czubernat i mszański notariusz Czesław Szynalik.

Zwłoki przy ulicy Słowackiego

Wtorek, 20 marca 2012 14:17

RABKA-ZDRÓJ. Około godz. 8.50 pracownicy, którzy przybyli posprzątać i uporządkować opuszczony budynek dawnej "Ćwiczeniówki" i przedszkola nr 1, znaleźli w jego wnętrzu ciało mężczyzny. Po identyfikacji okazało się, że mężczyzna to 47-letni bezdomny związany z miastem.

Rabka-Zdrój: pożar w budynku mieszkalnym przy ul. Podhalańskiej (zdjęcia)

Wtorek, 20 marca 2012 09:18

Skończyło się na strachu - pożar ostatecznie okazał się niegroźny. Prawdopodobnie zapaliły się sadze od komina na poddaszu w przewiązce łączącej budynki. Strażacy szybko zneutralizowali zagrożenie. Rozebrali fragment pokrycia dachowego wokół komina, żeby dostać się do źródła ognia i zadymienia. Na miejscu było pięć jednostek PSP i OSP.

Słaby sezon Pauliny Maciuszek z Rabki-Zdroju: konflikt z trenerem, przerwa w treningach, klęska w Pucharze Świata

Wtorek, 20 marca 2012 08:31

Rabczańska biegaczka narciarska nie może tego sezonu zaliczyć do udanych. W rywalizacji Pucharu Świata była zupełnie niewidoczna, nie zdobyła nawet punktu, zajmując miejsca od 49 do 80. Pojedyncze sukcesy odnosiła jedynie w zawodach niższej rangi. Ostatnio, po bolesnym upadku na trasie w Czechach miała dłuższą przerwę w treningach, ale wróciła już do ćwiczeń i zamierza, jak mówi, pokazać się z jak najlepszej strony na rozpoczynających się dziś w Jakuszycach Mistrzostwach Polski.

28 pali przeniesie obciążenia - powstają fundamenty mostu w Zarytem

Wtorek, 20 marca 2012 08:14

Przystąpiono do zbrojenia fundamentu mostu w Rabce od strony Mszany Dolnej. Zbrojenie fundamentu przyczółka po przeciwnej stronie zostało już ukończone. W każdym przyczółku jest po czternaście pali betonowych.

Podtrzymuj tradycję - weź udział w Konkursie Palm Wielkanocnych w Rabce-Zdroju

Poniedziałek, 19 marca 2012 18:35

Wielkimi krokami zbliża się tradycyjny, doroczny Konkurs Palm Wielkanocnych w Rabce-Zdroju. W tym roku odbędzie się on w Niedzielę Palmową 1 kwietnia. Przypominamy, że w konkursie może brać udział każda osoba zamieszkała na terenie statutowo objętym działalnością organizatora konkursu - czyli Muzeum im. Orkana - miasta i gminy Rabka, gmin Raba Wyżna, Spytkowice, miasto i gminy Jordanów, gminy Lubień, miasta i gminy Mszana Dolna, gmin Niedźwiedź i Dobra.

Rabka-Zdrój i afrykański slums - Liceum Romera w akcji dla lepszego świata

Poniedziałek, 19 marca 2012 18:18

Czy licealiści z Rabki-Zdroju mogą mieć coś wspólnego ze swoimi rówieśnikami ze slumsu w Afryce Subsaharyjskiej? Tak, i to wbrew pozorom bardzo wiele. Młodzi ludzie z obu krańców globu postanowili wspólnie napisać książkę. I na tym nie koniec. Wiosną Rabka-Zdrój tętnić będzie od afrykańskich rytmów, a jej mieszkańcy posmakują potraw prosto spod równika.

I Puchar Lubomierz SKI w Biegach Narciarskich

Poniedziałek, 19 marca 2012 13:16

Niedzielne zawody rozegrane zostały przy pięknej, słonecznej pogodzie. Na starcie stanęło łącznie 100 zawodników: 48 mężczyzn i 8 kobiet rywalizowało na dystansie 16 km stylem klasycznym. 4 km stylem klasycznym ze startu wspólnego pokonało 20 kobiet i 24 mężczyzn. W kategorii Kobiety OPEN na dystansie 16 km wygrała Patrycja Wąchała z Łętowego ( LKS Witów Mszana Górna), na dystansie 4 km najlepsza była Małgorzata Ruchała z Zakopanego (warto dodać jednak, że zaraz za nią uplasowały się zawodniczki LKS Witów Mszana Górna - na 2. Justyna Kołodziej, na 3. Jolanta Piekarska, na 4. Katarzyna Gucia). w kat. mężczyzn OPEN wygrał Norbert Bil (MUKS Podkarpacie Jedlicze).