• Sobota, 15 grudnia 2018
  • Imieniny: Niny, Celiny, Krystiany

Informacje

Rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy list do św. Mikołaja (zdjęcia)

Data: 7 grudnia 2017, Czwartek / Ilość wyświetleń: 1745

Dawid Starmach z Chabówki, Dawid Pranica z Rdzawki i Maria Sroka z Rabki-Zdroju, napisali w tym roku najpiękniejsze listy do Św. Mikołaja.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rabce-Zdroju nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród zwycięzcom XIII Ogólnopolskiego Konkursu na „List do Św. Mikołaja”. - 6 grudnia, bez względu na wiek, każdy wierzy w św. Mikołaja i chce otrzymać prezent. Ale żeby go otrzymać, trzeba wysłać do niego list. I właśnie z tej okazji, by wybrać najpiękniejsze z nich, organizowany jest konkurs na list do św. Mikołaja - powiedziała, witając się z gośćmi uroczystości, dyrektor biblioteki Anna Gąsior. - Ten konkurs znakomicie wpisał się w nasz doroczny kalendarz imprez. Liczmy, że będzie kontynuowany ku zadowoleniu wszystkich - dodała Maria Daszkiewicz, która reprezentowała na tym wydarzeniu Urząd Miejski w Rabce-Zdroju. Na tegoroczny konkurs nadesłano 196 listów m.in. z Rabki-Zdroju, Rdzawki, Ponic, Chabówki, Naprawy, Skawy, Skomielnej Białej i innych miejscowości. Te najpiękniejsze w trzech konkursowych kategoriach wyłoniło jury po przewodnictwem św. Mikołaja, który osobiście przybył na uroczystość ogłoszenia wyników, odczytał fragmenty najpiękniejszych listów, a zwycięzcom wręczył nagrody.

WYNIKI:

Kategoria I do lat. 8:

1. Dawid Starmach SP Chabówka
2. Hubert Wyrwa SP Skawa
3. Julia Kalista SP Ponice
4. Łukasz Zając SP Rdzawka
5. Kacper Adamiec SP Rabka-Zdrój

Kategoria II od 9 do 12 lat:

1. Dawid Pranica SP Rdzawka
2. Julia Halczak SP Rabka-Zdrój
3. Jakub Starmach SP Chabówka
4. Aleksandra Słońska SP Rdzawka
5. Klaudia Antolak SP Ponice

Kategoria III od 13 do 15 lat:

1. Maria Sroka SP Rabka-Zdrój
2. Laura Ciepłucha SP Skomielna Biała
3. Klaudia Adamiec SP Rabka-Zdrój
4. Magdalena Nowak SP Rabka-Zdrój
5. Franciszek Rapacz SP Rabka-Zdrój

Specjalną nagrodę za udział w konkursie otrzymują:Klaudia Oskwarek, Alicja Kubik, Monika Grobarczyk, Łukasz Bosak z Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Jabłonce „Barka”.

Źródło: UM Rabka-Zdrój

Galeria zdjęć

Komentarze

paweł
07.12.2017 21:17
IP: 83.22.253.136

Kto tego Mikołaja ubierał ,parodia Mikołaja taka pokraka w gaciach .

emeryt
07.12.2017 18:42
IP: 83.22.253.80

pani Gąsior cudzych listów się nie czyta ...

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 3 i 2: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »