• Poniedziałek, 19 sierpnia 2019
  • Imieniny: Bolesława, Juliana, Jana

Informacje

Koniec remontu mszańskiej "Schetynówki"

Wtorek, 27 września 2011 19:00

MSZANA DOLNA: Definitywnie zakończył generalny remont ul. Starowiejskiej. Inwestycja realizowana była w oparciu o dotację pochodzącą z tzw. "Schetynówki". Ulica ma nową nawierzchnię na długości 1600 metrów i chodniki po obu stronach. Ulica jest także oświetlona. Dopuszczalna prędkość wynosi tu 50 km/h.

Czytelnik interweniuje: przepełnione kosze i śmieci wokół w miasteczku komunikacyjnym

Wtorek, 27 września 2011 17:24

RABKA-ZDRÓJ: Czy w miasteczku komunikacyjnym opróżnia się śmieci z koszy i czy straż miejska zapuszcza się w ten rejon? Wieczorami to strach tam chodzić, chmara wyrostków chodzi pijana i zaczepia przechodniów - interweniuje nasz Czytelnik, pisząc do nas pod pseudonimem Gumiś. Jako dowód swoich słów wysyła nam zdjęcia z miasteczka komunikacyjnego wykonane w sobotę 24 września.

Udany sezon letni Patrycji Wąchały

Wtorek, 27 września 2011 16:54

Narciarska biegowa Patrycja Wąchała, wychowanka KS Witów Mszana Górna, tegoroczny, letni sezon spędziła trenując na nartorolkach i startując w zawodach. Zaliczy go z pewnością do udanych. Zajęła II miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski. W swoim sprawozdaniu z występów informuje, co robiła przez całe lato i jakie sukcesy odniosła.

Promesy na nowe wozy strażackie dla OSP

Wtorek, 27 września 2011 15:56

Siedem małopolskich jednostek OSP otrzymało dziś promesy na zakup nowych samochodów bojowych. Są to ochotnicze straże z Nowego Targu, Kościeliska, Pleśnej, Bukowiny Tatrzańskiej, Niedźwiedzia i Poręby.

Majeranki na Przeziyracce

Poniedziałek, 26 września 2011 18:43

Zespół Majeranki działający przy Stowarzyszeniu Miłośników Kultury Ludowej w Rabce-Zdroju zajął dwa miejsca w czołówce XXIV Przeziyracki Młodych Toniecników i Spiywoków Góralskich, imprezie, która odbyła się w niedzielę w Ratułowie. Wystąpiły na niej 22 dziecięco-młodzieżowe zespoły regionalne kultywujące tradycje podhalańskie w tańcu i śpiewie.

Poseł Patalita wygrywa proces wyborczy

Poniedziałek, 26 września 2011 14:51

Sąd zakazał Kazimierzowi Niżnikowi z Raby Niżnej rozpowszechniać informację, że obecny poseł Platformy Obywatelskiej Tadeusz Patalita, w czasie kiedy był wójtem gminy Mszana Dolna, defraudował pieniądze przekazywane przez gminę na inwestycje.

Kryminalny weekend: dwa poważne wypadki

Poniedziałek, 26 września 2011 14:34

W Kasinie Wielkiej i w Mszanie Dolnej doszło w miniony weekend do dwóch poważnych wypadków. W pierwszym ranna została osoba jadąca ciągnikiem, w drugim pięć osób, w tym 2,5-letnie dziecko.

OSP Chabówka najlepsza w gminie

Niedziela, 25 września 2011 19:15

Na stadionie w Chabówce rozegrano dziś po południu Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Rabka-Zdrój. Zdecydowanie wygrali je gospodarze, którzy okazali się najlepsi w obu przeprowadzonych konkurencjach - ćwiczeniach bojowych i sztafecie pożarniczej 7x50 m. z przeszkodami. Zwycięzcy otrzymali puchary.

Osuwisko zagraża bezpieczeństwu mieszkańców os. Borki w Lubomierzu

Sobota, 24 września 2011 16:07

- Jak coś się tam stanie, to odpowiemy za to przed prokuratorem. Jeśli ktoś spadnie z tej skarpy, to koniec - ostrzegał kolegów radnych i wójta gminy Mszana Dolna Bolesława Żabę radny Piotr Doll z Lubomierza. Chodzi o osuwisko, które zabiera jedyną drogę dojazdową do osiedla Borki.

Kupili działkę w Mszanie Górnej pod przyszłą salę sportową

Sobota, 24 września 2011 14:57

Urząd Gminy Mszana Dolna kupił za 53900 zł działkę przy Szkole Podstawowej nr 2 w Mszanie Górnej. Na przylegającej do szkoły nieruchomości ma w przyszłości powstać szkolna sala sportowa.