• Poniedziałek, 16 września 2019
  • Imieniny: Edyty, Kornela, Kamili

Informacje

Teatr Chrząszcz w Trzcinie po pożarze willi Pod Aniołem stracił miejsce do występów

Data: 10 września 2018, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 2630

RABKA-ZDRÓJ: - Wczorajszy pożar bardzo nas dotknął. Teatr Chrząszcz w Trzcinie znalazł przytulny kącik w Galerii MOK w wilii Pod Aniołem, gdzie graliśmy spektakle i prowadziliśmy warsztaty teatralne. Z tego względu w momencie pożaru znajdował się tam nasz sprzęt i scenografia – informują w liście przesłanym do redakcji Gorce24.pl przedstawiciele rabczańskiego teatru dla maluchów.

„Straty materialne są na razie trudne do oszacowania, gdyż nie mamy jeszcze dostępu do naszych rzeczy. Czekamy na decyzję odpowiedzialnych służb, kiedy będzie można wejść do budynku” - piszą w komunikacie Marta i Cezary Skroccy. „Jednak największą stratą jest dla nas strata miejsca - na dzień dzisiejszy nie mamy gdzie występować w Rabce... Po udanych wakacjach snuliśmy plany rozwinięcia jeszcze naszej oferty warsztatowej, może stworzenia miejsca przyjaznego maluchom, z większą różnorodnością zajęć dla najmłodszych. Jesteśmy (byliśmy?) w przededniu premiery nowego spektaklu, tzn. planowaliśmy zaprosić widzów do Galerii Pod Aniołem na 21 września. Jak co roku przygotowywaliśmy też ofertę warsztatów teatralnych na rozpoczynający się rok szkolny... Miejsce tętniło życiem, korzystały z niego rożne instytucje, odbywały się tam wernisaże, koncerty, wykłady, szkolenia, warsztaty, próby... Zastanawiamy się, co dalej? Czy znajdzie się drugie takie miejsce? Czy znajdziemy miejsce w Rabce na naszą scenę? Na szczęście teatr stanowią ludzie, nie budynek”.

Oprac. (mr)

Dziękujemy za dotychczasowe komentarze.
Zapraszamy do komentowania artykułów na naszym Facebooku

Komentarze

Iwona
11.09.2018 11:18
IP: 87.99.113.27

Ohhh bardzo mi przykro:( odwiedziliśmy Wasz teatr w te wakacje i chcieliśmy w przyszłym roku też was odwiedzić. Trzymamy kciuki abyście znaleźli nowe miejsce :)

Marta
10.09.2018 21:27
IP: 188.146.100.7

Trzymam mocno kciuki, myślę że znajdą się "dobrzy ludzie" , którzy pomogą w znalezieniu nowego miejsca do prowadzenia warsztatów i przede wszystkim wspaniałych teatrzyków dla dzieci. Pozdrawiam