• Środa, 26 czerwca 2019
  • Imieniny: Jana, Pawła, Miromira

Informacje

Bogactwo Rabczańskiego Uzdrowiska - Źródło Płynące z natury (ARTYKUŁ SPONSOROWANY)

Data: 4 października 2018, Czwartek / Ilość wyświetleń: 791

Rabczańska Solanka to naturalna woda lecznicza chlorkowo - sodowa (solanka), jodkowa, eksploatowana z „rabczańskich złóż” przez Zakład Górniczy działający przy Uzdrowisku Rabka S.A.

Woda lecznicza jest szczególnie polecana jako preparat wspomagający oczyszczanie dróg oddechowych i zatok podczas leczenia przewlekłych infekcji wirusowych i bakteryjnych, wspomagający podczas leczenia stanów alergicznych polegających na zaleganiu wydzieliny, nawilżający śluzówki i drogi oddechowe dla osób przebywających w suchych pomieszczeniach i pomieszczeniach klimatyzowanych, oczyszczający drogi oddechowe z alergenów i pyłów, do kąpieli, jako środek oczyszczający i łagodzący zmiany skórne pochodzenia alergicznego i genetycznego nadmiernego wysuszenia skóry (łuszczyca). Woda lecznicza może być również stosowana w inhalatorach mechanicznych, domowych nawilżaczach powietrza, inhalacji wziewnych poprzez wdychanie po wcześniejszym przelaniu preparatu do otwartego pojemnika oraz kąpieli w wannie w temperaturze 36-37o C.


Niedoczynność tarczycy – niedobór hormonów tarczycy jest często konsekwencją niedoboru jodu w organizmie. Należy pamiętać, aby zapobiegawczo dostarczyć organizmowi dostateczną ilość jodu. Zadanie to doskonale spełni dodawanie do każdej kąpieli rabczańskiej solanki. Również inhalacje solankowe powodują bezpośrednie wbudowanie jodu do komórek tarczycy.


Inhalacje – ich zadaniem jest poprawa funkcjonowania dróg oddechowych poprzez właściwe nawilżenie i zwiększenie ich drożności oraz rozrzedzenie zalegającej wydzieliny. Dzięki obecności jonów wapnia inhalacje solankowe działają przeciwzapalnie w zakażeniach wirusowych i bakteryjnych zmniejszając nadmierną wrażliwość błon śluzowych. Inhalację można wykonać przy zastosowaniu inhalatora, wytwarzającego aerosol o odpowiednio indywidualnie ustalonych parametrach: temperatury, gęstości mgły i szybkości strumienia. Można również wziewać podgrzaną do około 36 stopni Celsjusza solankę bezpośrednio nad naczyniem przez 10 -15 minut. Pierwsze inhalacje należy wykonywać po rozcieńczeniu solanki z wodą w stosunku 1:1.


Inhalacja solankowa nie dla każdego - Osoby nadwrażliwe na jod i brom lub jeden z tych składników powinny podczas inhalacji zachować szczególną ostrożność.


Płukane ust i gardła – znakomite efekty w profilaktyce schorzeń gardła i jamy ustnej daje płukanie gardła i jamy ustnej, w roztworze solanki przy pierwszych objawach bólu gardła oraz przy przykrym zapachu z ust będących objawem m. in. chorób przyzębia.


Kąpiel solankowa – zalecana dla osób z przewlekłymi chorobami dróg oddechowych, chorobami zwyrodnieniowymi kręgosłupa i stawów, reumatoidalnym zapaleniu stawów, chorobami pourazowymi narządu ruchu. Wykorzystywane są w leczeniu schorzeń skóry, zwłaszcza łuszczycy, świerzbiączki, alergii skórnych oraz atopowym zapaleniu skóry. Wspomaga leczenie astmy oskrzelowej i nawracających infekcji dróg oddechowych. Regularne stosowanie kąpieli solankowych powoduje poprawę regulacji krążenia krwi z następową normalizacją ciśnienia tętniczego, działa przeciwbólowo i rozluźniająco na układ mięśniowy oraz obniża pobudliwość nerwową.


Kąpiel solankowa nie dla każdego. - Przeciwwskazane są w niewydolności krążenia, chorobach naczyń wieńcowych, wadach serca, nadczynności tarczycy, ostrych stanach zapalnych, a także w ciąży i czynnej gruźlicy.Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi produktami na bazie Rabczańskiej Solanki

Dział Handlu Uzdrowisko Rabka S.A
Telefon kontaktowy:
+48 18 26 92 606
Adres e-mail:
biuro.handel@uzdrowisko-rabka.pl