• Sobota, 23 lutego 2019
  • Imieniny: Damiana, Romany, Florentyna

Informacje

Wznowiono prace przy drążeniu tunelu w Naprawie na budowie S7 Lubień - Rabka-Zdrój

Data: 8 lutego 2019, Piątek / Ilość wyświetleń: 1064

Zgodnie z zapowiedziami zostały wznowione prace przy drążeniu tunelu pod górą Mały Luboń, w ciągu budowanej S7 Lubien-Rabka Zdrój, na odcinku Naprawa-Skomielna Biała. W środę i czwartek trwały prace przygotowawcze, a w piątek wiercone są otwory strzałowe, w portalach północnych. Od strony południowej w czwartek rozpoczęły się wiercenia pali wielkośrednicowych.

Prace przy drążeniu tunelu prowadzone będą przez całą dobę, włącznie z sobotami i niedzielami, natomiast pale wielkośrednicowe przy portalu południowym tunelu wykonywane będą po 12 godzin dziennie. Zadaniem pali wielkośrednicowych będzie zabezpieczenie osuwisk usytuowanych przy południowym wlocie do tunelu. Po zabezpieczeniu osuwisk będzie można rozpocząć drążenie czwartego otworu. Zabezpieczą one także budynek wentylatorowni, który usytuowany będzie przez wlotem do tunelu. Powstanie 150 pali, o średnicy 1,20 m każdy, wiercone na głębokości od 14 metrów do 30 metrów.

W środę i czwartek trwały przygotowania do wznowienia drążenia tunelu od strony północnej. W piątek 8 lutego rozpoczęły się wiercenia otworów strzałowych i wieczorem nastąpi odstrzeliwanie skał od masywu górotworu. Trwają też prace przy wykonywaniu zbrojenia obudowy tunelu.

Do tej pory w dwóch nitkach wydrążono 2087 m tunelu pod Małym Luboniem, wykonano 1807 m obudowy tunelu po linii łuku i w poziomie 2041 m obudowy.

Prac przy drążeniu tunelu nie prowadzono od stycznia 2019 r. z powodu braku stalowych profili, które miał dostarczyć włoski podwykonawca. Profile te instalowane są na łuku tunelu (tzw. kalocie) i stanowią część konstrukcyjną obudowy, wzmacniają sklepienie. Obudowa robiona jest na bieżąco, po wydrążeniu określonej ilości tunelu. Stalowe profile zostały już dostarczone na budowę.

Źródło: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie

Komentarze

pl-it.
13.02.2019 20:26
IP: 5.172.255.2

Może inny temat! Tylko robota i terminy, terminy i robota. Gdzie w tym wszystkim jest czlowiek, pracownik, robotnik? My? Jestesmy bydlo? "Firma sprzatajaca": biurowiec, hotelowiec i inne pomieszczenia ma nad soba jakis parasol ochronny. Tylko kogo? Odpowiedzialnych urzednikow? Ta "firma sprzatajaca" to chyba tylko z nazwy. Jakosc wykonywanych uslug, a raczej brak mowi samo za siebie. Pytanie: za co ta "firma" bierze kase, bo krolowa tej firmy nie ma zadnej wiedzy na temat pracy, jakiej sie podjela. Moze kto sie tym wreszcie zainteresuje.

Odpow.
12.02.2019 23:19
IP: 5.172.255.37

@Hueszki... Co ma polski urzędnik do włoskiego podwykonawcy? No chyba, że chodzi o nieterminowe zamówienia.

Hueszki Smieszki
09.02.2019 21:34
IP: 178.218.237.211

Jakie to słabe żeby w 2019 roku takie pracy były problematyczne. Ale są dzięki polskim urzędnikom

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 2 i 2: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »