Informacje

Trwa peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii św. Faustyny i bł. Jana Pawła II

Poniedziałek, 12 marca 2012 09:00

Powoli dobiega końca peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Faustyny i bł. Jana Pawła II na terenie dekanatu Rabka. Dziś odbywa się w Rdzawce, a kolejne stacja to Chabówka (13 marca), Rokiciny Podhalańskie (14 marca) i Sieniawa (15 marca). Potem obraz i relikwie zagoszczą na terenie gminy Czarny Dunajec.

Wyciągi narciarskie w Lubomierzu, Kasinie Wielkiej i Chabówce - nagrodzone i wyróżnione

Poniedziałek, 12 marca 2012 08:47

W stacji narciarskiej Rusin - SKI w Bukowinie Tatrzańskiej odbyła się uroczysta gala podsumowująca IX edycję plebiscytu na najlepszą stację narciarską w Małopolsce 2011/2012. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych są stacje z naszego regionu.

Uprawomocniła się kara dla rabczańskiego samorządu. Zapłaci ją... prawnik

Piątek, 9 marca 2012 13:49

Urząd Miejski w Rabce-Zdroju ma zapłacić 15 tysięcy złotych grzywny. To kara za nieprzesłanie w terminie skargi mieszkańca do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Łączna suma kar, jakimi w ostatnich latach ukarały rabczański magistrat sądy administracyjne, mogą przekroczyć 43 tysiące złotych - informuje dzisiejszy "Tygodnik Podhalański".

Zakończył się kolejny rok zmagań w Rabczańskiej Lidze Halowej Piłki Nożnej. Oldboys Wierchy Panda wygrały ligę bez straty punktu!

Piątek, 9 marca 2012 13:44

Uroczyste zakończenie rozgrywek odbyło się w klubie Strefa 1. Już po raz dwunasty zawodnicy, ich rodziny, kibice oraz przedstawiciele sponsorów spotkali się, aby podsumować zmagania piłkarzy w tegorocznej edycji i wręczyć nagrody. Jest to zawsze swoiste rabczańskie święto, podczas którego piłkarski światek Rabki ma okazję spotkać się i podyskutować o sukcesach, porażkach i problemach z jakimi borykają się na co dzień.

Sylwia Basta zagrała w Rabce-Zdroju na Dzień Kobiet (film - zobacz i posłuchaj jak śpiewa)

Piątek, 9 marca 2012 10:38

Czwartkowy koncert pieśniarki i gitarzystki Sylwii Basty "Silvany" w kinie Śnieżna z okazji Dnia Kobiet został bardzo ciepło przyjęty przez niezbyt liczną, ale spragnioną "lepszej muzyki" publiczność. Charyzmatyczna artystka z Waksmunda koło Nowego Targu, laureatka licznych konkursów piosenki poetyckiej, zaprezentowała własne interpretacje piosenek m.in. Agnieszki Osieckiej, Jaromira Nohavicy, Anny Jantar, Marka Grechuty i Karela Kryla.

Zatrzymany za jazdę samochodem po użyciu alkoholu

Czwartek, 8 marca 2012 09:09

W Rabce-Zdroju policjanci Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu zatrzymali mieszkańca Pasierbic, który kierował samochodem osobowym marki Daewoo będąc po użyciu alkoholu - miał 0,20 i 0,16 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wójt Bolesław Żaba odpowiada na zarzuty klubów piłkarskich: W infrastrukturę sportową inwestujemy już od kilku lat potężne środki finansowe

Środa, 7 marca 2012 15:03

Wójt gminy Mszana Dolna wydał dziś oświadczenie, w którym odpowiada na zarzuty klubów piłkarskich z Mszany Górnej, Kasinki Małej, Kasiny Wielkiej, Raby Niżnej i Olszówki, które poinformowały, że wycofują się z rozgrywek piłkarskich z powodu zbyt małych dotacji przyznanych im przez urząd.

Solanka już sie leje w Porębie Wielkiej!

Środa, 7 marca 2012 14:47

U stóp Gorców powstaną kąpieliska geotermalne? Gorąca i czysta solanka już płynie spod ziemi. Marzenia o geotermii w powiecie limanowskim stają się powoli faktem. Mający ponad 2000m3 pojemności zbiornik od kilkunastu godzin napełniany jest solanką.

Rugby: Juniorzy z Gorców po pierwszym sparingu. Zwycięstwo na początek

Środa, 7 marca 2012 14:46

Zgodnie z planem przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2011/2012 juniorzy RC Gorce Raba Niżna rozegrali w pierwszą sobotę marca mecz towarzyski z zaprzyjaźnionym zespołem RC Biało- Czarni Nowy Sącz.

Sukcesy Kasi Rogowiec na XXXVI Biegu Piastów

Środa, 7 marca 2012 14:35

Dwa udane starty - na 10 km techniką klasyczną 30 km techniką dowolną (łyżwową) - zaliczyła rabczańska biegaczka narciarska, paraolimpijka, Katarzyna Rogowiec. W rywalizacji z pełnosprawnymi sportowcami-kobietami (sama jechała bez kijków), zajęła kolejno 9 i 8 miejsce.