Informacje

Polska wieś widziana oczami przedszkolaków

Data: 11 stycznia 2017, Środa / Ilość wyświetleń: 653

Przedszkole działające w Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej zostało wytypowane do udziału w kampanii informacyjno-promocyjnej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Warszawie.

Agencja zwróciła się do nas z prośbą o zorganizowanie na terenie placówki rodzinnego konkursu plastycznego o tematyce rolniczej – informuje szkolna koordynatorka akcji.

Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat wsparcia rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich w Polsce ze środków Unii Europejskiej w środowisku nie tylko dzieci, ale przede wszystkim ich rodziców. Zapoznając się z materiałami promocyjnymi AR i MR ludność wiejska mogła zainteresować się najbliższymi wdrażanymi działaniami, takimi jak np. „Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich” czy „Wsparcie inwestycji w tworzenie, ulepszanie i rozwijanie podstawowych usług lokalnych dla ludności wiejskiej, w tym rekreacji, kultury i powiązanej infrastruktury”. Do udziału w konkursie przystąpiły 22 kasinczańskie rodziny.

Zadaniem naszych wychowanków i ich rodziców było zobrazować zmiany jakie zachodzą na polskiej wsi dzięki działaniom prowadzonym przez AR i MR – dodaje koordynatorka. Prace zostały wykonane różnymi technikami. Największy zachwyt wzbudziła praca przestrzenna Wojtusia Stożka i jego mamy Justyny. Ich praca zdobi Biuletyn informacyjny Agencji oraz Kalendarz na 2017rok.
Za przeprowadzenie konkursu placówka otrzymała zestaw edukacyjno – dydaktyczny do prowadzenia zajęć.
Elżbieta Piwowar / ZPO w Kasince Małej

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 3 i 3: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »